largeViem, že dnes poznáme veľa ľudí, ktorí tvrdia opak. Najmä starší, ktorí o nás hovoria ako o nevychovaných a neslušných. Vraj sme málo vzdelaní, nemáme o nič záujem, sme leniví a nič v živote nedosiahneme. A ešte som zabudla – robíme obrovský bordel a všetko ničíme. Ach, ako ja neznášam predsudky. Ako ja neznášam, keď mňa či niekoho iného odsúdia v momente, ako nás uvidia. Bez emócií, jednoducho nás vypískajú. S tým, že poznám všetky naše neduhy, naše strasti a správanie, idem nás, novú generáciu hájiť! Som tu, aby som sa postavila proti všetkým, čo nás budú osočovať. Ja viem, že to s nami nie je jednoduché. Radi vyspávame do obeda, vieme byť riadne sebeckí i materálni, vieme sa rýchlo nalákať na rebelské činy, pregrcať nedeľu či byť na facebooku celý deň, len aby nám dotyčný či dotyčná napísali. Vieme byť narcistickí a urobiť desiatky selfie za deň, vieme sa pretŕčať pred zkradlom aj dve hodiny, dokiaľ neodídeme von a vieme riadne naštvať našich rodičov.large

Ale povedzte mi, ktorá generácia mala viac možností ako tá naša? Kto mal na výber viac druhov alkoholu, viac nástrah, viac varovaní, viac možností splnených snov či klubov, kde sa ožrať? Žiadna! Sme generácia, ktorá ide s dobou. Vieme sa rýchlo dohovoriť na stretnutí, denne riešime maily, chodíme do nudných škôl, čiže máme veľmi dobré dôvody na záškoláctvo.

Avšak, čo teraz trošku očistiť našu povesť?

Ktorá generácia bola viac vzdelanejšia, viac pokrokovo zdatná a optimisticky silná? Ktorá generácia mala viac možností sebarealizácie ako my? Prečo dnes mladí ľudia už v dvadsiatich rokoch objavujú skvelé pokrokové inovácie, keď v minulosti objavovali veci len starší ľudia? Je to dobou, neklamme si. Stále napredujeme a možno i my niekedy v budúcnosti budeme nadávať na naše deti, akým smerom sa uberajú a čo to z nich rastie. Myslím, že každý z nás si bude zastávať dobu, v ktorej žijeme či sme žili za našej mladosti. Naši dedkovia si vždy budú vychvaľovať komunizmus a pasenie kráv, dokým my budeme spomínať na najlepšie párty, výlety do hôr a na hranie hier. Ja viem, čo mi chceš teraz povedať. Chceš namietať. Chápem ťa, i ja niekedy mám problém prijať dobu, v ktorej žijem, nadávam, že chcem žiť v 50.rokoch minulého storočia, kedy ženy nosili elegantné oblečenie i na doma, mali perfektné účesy a muži boli gentlemani v oblekoch. Ale ja vždy hovorím, že je dobré tam, kde som teraz. Si jedinečná bytosť a narodila si sa do správnej doby, i keď sa často nad ňou pohoršuješ. Vždy sa dá z nej vyťažiť to najlepšie a aj tak dobre vieš, že bez mobilu by si sa nezaobišla. Moc sme si zvykli. Avšak nezatracujme tento zvyk. Nebráňme sa tomu. Je to prirodzený vývoj, ktorý zasiahol i nás a ak ho vieš ovládať, nemusíš sa hanbiť, ak si občas pozrieš na mobile facebook a početuješ s kamarátmi. A prosím, nenaser sa, ak ti niekto ukáže opak. Moja mamina vždy rada hovorí: Dementi boli, sú aj budú. A každá doba prináša so sebou dobrých i zlých ľudí, nové vymoženosti i mnohé hriechy. Neboj sa, nie sme jediní, čo priniesli niečo zlé na tento svet, ľudia, ktorí zažili vojny alebo stredovek či hladomor tiež neboli zástancami svojej doby.

Drahá moja, pokiaľ vieš o svojich zásadách a hraniciach, nemôžeš sa zraniť vlastnou chybou. Určite prídu momenty, kedy sa popáliš, opäť zatratíš svoju generáciu a budeš chcieť žiť v inej dobe, no príjmi prosím to, kde si. Máš okolo seba skvelých a mimoriadnych ľudí, ktorí ťa milujú a vážia si ťa.

Ja ďakujem za našu generáciu a za to, kedy sme sa narodili. Môžme chodiť na hodiny klavíra, spevu, môžme sa uchádzať o dobrú školu v zahraničí, môžme pozerať hocijaké filmy, môžme chodiť na jazykové kurzy či učiť sa online. Môžme chodiť na prednášky, do školy, môžme zdieľať naše nápady a kreativitu, môžme vycestovať do zahraničia a plniť si svoje sny, môžme zdieľať naše zážitky s inými, chalani môžu hrávať psko, my ženy, si môžeme objednávať oblečenie z hocijakej krajiny, vzdelávať naše deti pomocou rozprávok či chodiť s nimi do kníhkupectiev. Môžme slobodne cestovať a vyjadriť svoj názor. Môžme predávať svoje výrobky, môžme sa hocikedy učiť variť cez notebook, volať s rodinou a priateľmi, i keď sme na opačnom konci sveta. Môžme sa každý deň rozvíjať a napredovať v našich zručnostiach, môžme tvoriť a v živote robiť to, čo nás baví. Môžeme za pár hodín byť na opačnej strane zemegule.large

Ja viem, že nie sme dokonalí, ale kto je? A kto kedy bol? My vieme, že vieme byť občas panovační a povrchní, ale verte, že vnútri sme stále tie skvelé deti s dobrým srdiečkom, ktoré miluje =)

A ešte ti niečo odporúčam: Prečítaj si alebo si pozri : My deti zo stanice ZOO (je to i na youtube), potom sa môžme rozprávať o zlej dobe.

photos: weheartit.com

cover photo: napoleon four.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating