Azda neexistuje žena, ktorá po rozchode s partnerom nepremýšľala nad tým, či to bol naozaj dobrý krok. Či už z jej alebo jeho strany. Niekedy dobre vedia, že ten vzťah bol toxický a ubližoval im, no aj tak sa rozhodnú dať mu druhú šancu v nádeji, že tentokrát to bude iné. Prečo sú ženy schopné dávať tieto šance mužom, ktorí im ublížili? 

Je to ľahšie, ako čokoľvek iné

Začať nový život odznova nie je ľahké, no určite nie nemožné. Niektoré ženy však desí predstava, že by si mali nájsť nového chlapa a začať s ním celý kolotoč odznova. Spoznávanie sa, randenie, spoločné bývanie, nové zvyky…

Vrátiť sa k svojmu ex tak vyzerá ako najľahšia možnosť. Veď už sa predsa dobre poznajú a okrem správania sa nemusí nič iné meniť. Je to ako vrátiť sa k istote, ktorá neprinesie žiadne prekvapenie. Ani tie zlé, pretože už vedia o všetkom, čo im vo vzťahu ubližovalo. No zo strachu z neznámeho budú radšej trpieť to známe.

Veria, že sa všetko zmení

To, že láska býva slepá je stará pravda. Niekedy proste ženy nechcú vidieť realitu a fakt, že ten vzťah nefungoval. Dúfajú, že druhá šanca bude ako nový život s ním, a všetko bude už len lepšie. Že sa on zmení.

Často však ide o veľmi nereálnu nádej, pretože ľudská povaha sa nedokáže zmeniť. Veria slovám o zmene, no aj tak v hĺbke srdca vedia, že sa to nikdy nestane. Srdce však nad mysľou víťazí.

Strach z osamelosti

Rozchody nie sú ľahké. Zrazu si ľudia musia zvyknúť na nový život. Single život. Už nie sú spoločné plány a ani životný harmonogram. Ženy rozmýšľajú nad všetkým dobrým aj zlým, čo vo vzťahu bolo.

Spomínajú, premýšľajú, pochybujú. Majú strach z novej životnej etapy. Majú strach, že ostanú už navždy bez chlapa. A lepšie bude mať aspoň nejakého ako žiadneho, no nie? (NIE!)

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.