Zviera ti hrdlo, potia sa ti dlane a rúca sa ti celý svet. V očiach máš slzy a nedokážeš potlačiť hnev. Chceš vstať zo stoličky zabuchnúť dvere a už nikdy sa nevrátiť. Chceš prestať milovať človeka, vypnúť city a zhlboka sa nadýchnuť. No nedokážeš to, namiesto toho sedíš vedľa neho, držíš ho za ruku, počúvaš jeho trápne vtipy a hltáš každé jeho slovo.

Chceš byť silná a nezávislá, no keď príde na lámanie chleba, skryješ sa za výhovorky, ktoré nemajú konca kraja. On má len zlú náladu, nie on sa ku mne nespráva stále takto, nie on ma miluje, len ma zlý deň. Nebolo tých zlých dní priveľa?

Nepovedal ti priveľa slov, ktoré vám lámali srdce ? Nesprával sa k tebe ako idiot iba preto, lebo si mu to dovolila?

zdroj: unsplash.com

Zastávaš sa ho stále dookola – pred rodičmi, priateľmi, kolegami, pred každým a najmä sama pred sebou. Miluješ ho tak veľmi, že si nedokážeš predstaviť život bez neho, ale s ním je to peklo. Bojíš sa mu čokoľvek vytknúť, lebo potom nasleduje hádka, z ktorej nikdy nevyjdeš ako víťaz. Chceš začať žiť život naplno, bez obmedzení, začať dýchať vzduch, ktorý nebude naplnený obavami, strachom a slzami. Snažíš sa zo všetkých síl nezblázniť z vášho vzťahu, prestať analyzovať stále tie isté chyby a aspoň na minútu prestať myslieť na váš vzťah. A žiť iba pre daný okamih.

zdroj: unsplash.com

Zavri oči a predstav si, aké by to bolo bez neho. Žiadny vzťah, žiadny partner, žiadne hádky, žiadne problémy, žiadne kritizovanie, žiadne nevyslovené myšlienky. Bola by si len ty a sloboda. Nemusela by si sa nikomu prispôsobovať. Ty to môžete zmeniť. Stať sa tým, kým chceš byť. Môžeš byť šťastnou nie preto, že musíš, ale preto, že chceš.

Môžeš cestovať, splniť si všetky sny, oslobodiť sa spod nátlaku vzťahu byť šťastná a vyrovnaná. Nikdy nedovoľ chlapovi, aby sa stal celým tvojim svetom. Vytvor si vlastný svet, ktorý bude fungovať s ním i bez neho. Lebo ty si to zaslúžiš. Zaslúžiš si muža, ktorý ťa bude milovať, vážiť si ťa. Zaslúžiš si plnohodnotný vzťah, byť šťastná vo vzťahu i bez neho.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.