Vzťahy medzi ľuďmi dávajú tiež zmysel životu. Ak sa niečo pokazí, vždy existuje spôsob, ako to napraviť. Väčšinou je to otázka chcenia. Či sme ochotní spraviť niečo pre nápravu našich vzťahov. Verím, že ak ti na niekom naozaj záleží, neostaneš voči nemu ľahostajný. Veď napokon ani opakom lásky nie je nenávisť, ale ľahostajnosť.

24941440296_c52b07af78_hfoto: thoughtcatalog.com

Najlepším spôsobom na riešenie problémov je v prvom rade komunikácia. Mala by byť otvorená a hlavne bez pretvárky. Inak to nemá žiaden zmysel, ak jeden je ochotný riešiť vzniknutú situáciu a druhý je pripravený klamať.

Je dobré, ak poznáme uhol pohľadu toho druhého. Pretože ten zvykne byť takmer vždy rozdielny. Veľa ľudských vzťahov stroskotalo na nedorozumení. Pretože najväčšiu vzdialenosť medzi ľuďmi spôsobuje práve nedorozumenie. A ak si to ľudia nepovedia, môžu celý život žiť v zlom domnení. Koľko vecí by sa vysvetlilo, ak by sme mali o to záujem?

Často zohráva veľkú úlohu naše ego. Nikto nechce byť ten prvý. Vnímame to ako prehru. Každý sa cíti dotknutý. Čakáme, kým spraví prvý krok ten druhý. Bohužiaľ sa to niekedy skončí tak, že obidve strany ostanú čakať. A niekedy dokážu prečkať aj celý život. Naozaj je to naše ego, pýcha alebo čokoľvek, čo nám bráni prísť za tým druhým dôležitejšie?.

Ak sa chceš dostať z toho bludiska, tak komunikuj. Komunikácia je kľúčová. Práve vtedy máš príležitosť povedať danej osobe, čo ťa naozaj ťaží na srdci. A možno aj to, ako ti ublížila alebo čím sa ťa dotkla.

Vtedy nedávaš šancu len jej, ale aj sebe. Pretože vždy je tu možnosť, že sa môžeš mýliť. Informácie, ktoré ti niekto zdelil sa nemusia vôbec zakladať na pravde. Ak sa nespýtaš, nikdy sa to nedozvieš. Ver, že väčšina vzťahov stroskotáva na nepravdivých informáciách, alebo nesprávne pochopených informáciách.                                                                                             Človek je tvor, ktorý dokáže rozprávať. Je to úžasné, tak to využívajme v správny čas, na správnom mieste.

sethsummerfoto: thoughtcatalog.com

Niekedy si príliš nahnevaný a príliš sklamaný na to, aby si riešil vzniknutý problém. Je lepšie, ak si veci necháš prejsť hlavou. Skôr ako začneš konať. Pretože človek v hneve ide na splašenom koni. Najväčšiu chybu, ktorú my ľudia robíme je, že vzniknuté problémy riešime s každým okrem toho, s kým by sme ich riešiť mali. Ak sa medzi dvoch zapletie ešte tretí, štvrtý,…je to začiatok konca.

Tiež si uvedom, že ten druhý si nemusí byť vedomý, že sa ťa niečím dotkol. Nerozumie tvojmu hnevu a ani ti nevie čítať myšlienky. Možno ti nikdy naozaj neublížil, ale ty mu svojím nepremysleným konaním ublížiť môžeš. Ak sa rozhodneš pre možnosť, kedy násobíš svoj hnev, neničíš len seba, ale aj toho druhého.

Obzvlášť špeciálne prípady sú, ak sa niečo také stane ľuďom, kde na jednej strane je muž a na druhej je žena. Niektorí muži si neuvedomujú, ako veľmi môžu svojimi slovami a skutkami ženu ponížiť a ublížiť jej. Každá jedna z nás si veľmi dobre pamätá, čo si jej povedal. Čím si jej ublížil. Muži si neuvedomujú ako dlho ostávajú ich slová v srdci ženy.

24663199061_11f9b297cb_kfoto: thoughtcatalog.com

Ak sa už niekto rozhodol, že ťa odsúdi, je zbytočné sa ho snažiť o niečom presvedčiť. V živote nejde nič nasilu. Nedá sa udržať priateľstvo, ak ten druhý nechce. Nie je žiaden vzťah, ak chce iba jeden a druhý nie.

Svojím správaním ti ten človek iba dáva najavo, že už ťa viac nechce vo svojom živote a že mu vôbec na tebe nezáleží, tak ako mu nezáleží na vašom vzťahu.                                                         Vtedy ostáva jediné. Vzdialiť sa a rešpektovať jeho rozhodnutie.

 

cover foto: tumblr

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating