Narodila som sa na začiatku deväťdesiatych rokov, čo znamená, že počas svojho detstva som zažila všetky ich vrcholné trendy. Nosila som legíny, najlepšie s Mickey Mouseom, vlasy som mala zopnuté motýlikovými sponkami a najväčšie terno bol lesk na pery s drobnými trblietkami.  Závidela som starším dievčatám, oblečeným  v tzv. „kapsáčoch“, v miniatúrnom tope nad pupok a kruhových náušniciach. Keďže sa v móde, ako vieme, všetko zase vracia, v poslednej dobe okolo seba vidím oživené trendy  deväťdesiatych rokov. Generácia súčasných dvadsiatnikov a starších ich vníma s veľkou dávkou nostalgie a určite mi dajú za pravdu v nasledujúcich dôvodoch, prečo budú deväťdesiatky vždy top:

Pretože trendy deväťdesiatych rokov boli o tom, čo nosíš a nie o tom, čo NEnosíš01foto: liveinternet.com

Bolo to desaťročie, kedy sa celebrity nepremávali po červenom koberci takmer nahé. Ak sa aj niekto rozhodol ukázať kúsok tela, napríklad v tričku odhaľujúcom brucho, mal ešte oblečenú flanelovú košeľu, minišaty bývali doplnené podkolienkami, inak nebol outfit kompletný.

Pretože spopularizovali tzv. „chokers“02foto: interfilm.com

Choker, inak nelichotivo nazývaný aj obojok, je typ náhrdelníku, ktorý tesne prilieha na krk. Však sa teraz také dajú vidieť všade? Vtedy sa nosili jemné sametové stužky alebo rôznofarebné plastové náhrdelníky.

Pretože flanel vyzerá dobre na každom03

foto: tumblr.com

Károvaná košeľa vyzerá dobre na príslušníkoch oboch pohlaví. Je pohodlná a vyzerá dobre, aj keď je len tak ledabolo uviazaná okolo pása.

Pretože v  deväťdesiatkach bolo možné všetko04

foto: scoopnest.com

Mohli ste skombinovať akékoľvek vzory a materiály, mať toho na sebe „až príliš“, každý outfit mal nádych romantiky a rebelstva.

Ako si na túto dekádu spomínaš ty? Je ti za niektorými kúskami ľúto alebo by si na svoje vtedajšie kreácie najradšej zabudla?

cover foto: seemefeedmereadme.com

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista