instagram.com/petush.nasklee/veronikaostrihonova/petravlhova13

Agentúra GroupM v spolupráci s časopisom Forbes zverejnil rebríček najvplyvnejších influencerov slovenského online priestoru, ktorých nazvali kráľmi internetu. 20 najvplyvnejších influencerov, ktorý majú najväčší potenciál ovplyvniť svojich followerov na kúpu produktu, návštevu miest či reštaurácií. Tipneš si, kto sa tu umiestnil?

Rebríček však bol zostavený podľa určitých kritérií, ktoré museli influenceri spĺňať. Na svojom youtubovom alebo instagramovom profile musia mať minimálne 45-tisíc followerov, zároveň nadväzovať komerčné spolupráce s cieľom zarábať.

Umiestnenie ovplyvili aj znalosť influencera, potencionálny zásah, obľúbenosť a nakoniec to, nakoľko dokáže ovplyvňovať svojich followerov.

Ktorý z týchto influencerov je tvoj najobľúbenejší?

Na prvom mieste sa umiestnil Maroš Molnár. Je jedným z najzaujímavejších a najznámejších trénerov na Slovensku. Minulý rok sa umiestnil na 12.tom mieste, tento rok sa vyšvihol až na samotnú zlatú priečku. “Je to pre mňa mega radosť. Gratulujem všetkým ostatným a ďakujeme aj Vám, sledovateľom a podporovateľom. Bez vás by to nebolo.” Uverejnil na svojom Instagrame aj s poďakovaním.

instagram/maros_molnar
zdroj: instagram/maros_molnar

Okrem neho patrí do TOP 3 najvplyvnejších ľudí slovenského online priestoru aj Sandra, ktorú poznáme ako Dejepis Inak a Juraj Vie, ktorý tvorí edukačné videá o otázkach, ktoré nám víria hlavou, no prísť na správnu odpoveď sa nám častokrát zdá nemožné. 

Na 4. mieste sa objavil Rasťo Chvála so svojím youtubovým kanálom Garáž.TV. Ten sa v roku 2019 dokonca umiestnil na prvom mieste, minulý rok ho predbehla Janatini. 

5. miesto patrí krásnej fotografke Nina Skalíková, ktorá je čerstvo zaľúbená a tvorí pár s Gabrielom zo skupiny Nerieš. Na 6. a 7. mieste sa umiestnil PPPeter a Martin “Pyco” Rausch. 

V rebríčku nemohla chýbať aj mladá influencerka Natália Pažická, ktorá sa od svojich 14 rokov venovala modelingu, no dnes je jej hlavnou témou udržateľnosť. Jej dobrá energia a všestranná znalosť pohltí nejedného sledovateľa. 

Influencermi, nemusia byť len moderátori, modelky ale aj vrcholoví športovci, medzi ktorých patrí aj Petra Vlhová, slovenská zjazdová lyžiarka, ktorá sa umiestnila na 9. mieste

Ďalej sa v rebríčku objavili mená ako Simona Kozerawski, Vedátor, moderátorka Veronika Cifrová-Ostrihoňová, ale aj herečka a mamička Mária Bartalos.

Na 14. mieste sa umiestnil Michal Sabo, moderátor, ktorý však nedávno oznámil koniec svojej moderátorskej kariéry a jeho hlavným zameraním je ekológia. O miesto nižšie je známa mamička, moderátorka, herečka a veľmi kreatívna žena, Kristína Tormová.

Za ňou modelka Silvia Križanová, komička a moderátorka Evelyn Kramerová, herečka Monika Hilmerová, influencerka Jancucik ale aj čerstvá mamička Petush Nasklee.

Koho si tu čakala a neobjavil sa v zozname? 

Zdroj: Forbes.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News