Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Je v poriadku, ak sa necítiš byť dosť pekná. Je v poriadku, ak ráno vstaneš a v zrkadle vidíš svoju prirodzenú pleť, nepoddajné vlasy, výzor, ktorý ani trochu nemá blízko k tvojej spokojnosti. Pretože takto nevidíš to, kto v skutočnosti si.

Jediná vec, ktorú zrkadlo odráža, je tvoj exteriér. Koža, ktorá pokrýva tvoje orgány. Kosti, ktoré chránia orgány a umožňujú dýchať, myslieť a milovať.

Odráža obal skutočnej krásy, ktorá sa ukrýva vnútri teba. Každý malý kúsok krásy, o ktorom ti zrkadlo nedokáže povedať. Sú to veci, ktoré na tebe ľudia nevidia, ale môžu ich cítiť.

Ľudia nevidia tvoju vľúdnosť vo farbe tvojich vlasov, alebo centimetroch okolo pása či bokov. Neuvidia to, ako jedinečne a kreatívne rozmýšľaš vďaka tomu, či máš medzeru medzi stehnami alebo nie. Zdravé sebavedomie ťa urobí krajšou ako nezmyselné ideály krásy.

pexels-photo-172757 (1) pexels.com

To, čo robí tvoju krásu odlišnou, ťa odlišuje od ostatných. Zdá sa im to málo trendové? Tak je to v poriadku, lebo tak to má byť.

Raz príde deň, kedy si povieš, že si krásna a dňami, kedy si sa snažila o to na sebe niečo meniť si pripomenieš, že tvoja skutočná krása je od týchto vecí skutočne veľmi vzdialená.

Ozajstná krása je oveľa hlbšia, preto sa ti občas zdá, že ju nemôžeš nájsť. Všetko čaká na svoj pravý čas, kedy si uvedomíš, čo je v skutočnosti podstatné. Vďaka tomu si raz uvedomíš, že ľudia, ktorí vidia tvoju ozajstnú krásu sú ľudia, ktorí ťa skutočne poznajú a jedine na ich názoroch bude vždy záležať.
Pretože tí ľudia na teba nebudú nikdy tak prísni, ako ty sama na seba.

Takže viem, aký je to pocit, ak sa pozrieš do zrkadla a cítiš sa na hovno. Je v poriadku cítiť sa škaredo, ak máš na tvári viditeľné póry. Je v poriadku, ak jediné, čo cítiš počas PMS je hlad a nervozita. Tvoja krása nepozostáva z tvojho zadku, čistej pleti, zdravých vlasov alebo kopy iných vecí.

Ani ti nemôžem povedať, čo je vlastne tá tvoja skutočná krása. Viem len to, že na to musíš prísť a zistiť to sama.

pexels-photo-114998 elitedaily.com

Pretože neviem, čo ťa každé ráno prebúdza a motivuje do ďalšieho dňa. Neviem, čo vznieti tvoje vášne, vďaka ktorým robíš kroky vpred. Ale viem, že ak ich máš, tak si krásna. Každá tvoja vášeň a to, čo miluješ je krásne.

Neviem, ako pomáhaš ľuďom. Či im pomáhaš len preto, aby si sa TY cítila lepšie, alebo oni. No ak si nesebecká, tak si krásna. Tvoja veľkorysosť je krásna.

Neviem, ako veľmi riskuješ. Či sa snažíš nasledovať sny, ciele alebo čokoľvek po čom túžiš a nebojíš sa, že padneš. Pretože ak si silná, tak si krásna. Tvoja odvaha je krásna.

Neviem, ako veľmi dávaš najavo svoje pocity. Či sa smeješ v momente, keď chceš. Alebo sa aj rozplačeš akonáhle máš ten pocit, že to zo seba potrebuješ vypustiť. Byť zraniteľnou je úplne v poriadku. Tvoje emócie a schopnosť cítiť, sú krásne.

Je v poriadku ak sa necítiš byť krásna. No nezabudni si pripomínať, kde sa tvoja ozajstná krása ukrýva. Neodráža ju len zrkadlo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating