Instagram/luciebila, Instagram/pokacovo_instac, Instagram/ewa_farna93

Anketa Český slavík sa naposledy konala v roku 2017. Po štyroch rokoch sa vrátila späť a v piatok 19. novembra prebehlo v Prahe slávnostné odovzdávanie cien. Portál iDNES zverejnil detaily z podujatia a aj samotných víťazov. Niektoré mená možno prekvapili.

Slávnostným večerom sprevádzala moderátorská dvojica Ondřej Sokol a Aleš Háma. Do hlasovania sa zapojilo takmer 210-tisíc ľudí, ktorí odovzdali cez 1,6 milióna hlasov.

Českého slávika Karla Gotta zosadil z trónu Marek Ztracený, ktorému cenu odovzdala Ivana Gottová. Marek sa stal aj Absolútnym slávikom. Ceny v kategórii spevákov získali ešte Pokáč a Richard Krajčo. Ten to nečakal, pretože sa cíti skôr ako frontman kapely Kryštof a nie spevák.

Absolútny slávik Marek Ztracený

Zlatého slávika v kategórii speváčka získala Ewa Farna, ktorá len nedávno oznámila, že čaká svoje druhé dieťatko. Na druhom mieste skončila Lucie Bílá, pre ktorú malo striebro cenu zlata a tretiu priečku obsadila Eva Burešová.

V novej kategórii Hip-Hop si prvé miesto uchmatol kontroverzný raper Řezník. Druhý bol Marpo a ako tretí skončil Raego. Víťaz predniesol netradičnú reč, počas ktorej povedal, že česká hudobná scéna je podľa neho dno a nedá sa počúvať. Na to neskôr zareagovala Monika Bagárová, ktorá mu odkázala, že je zhnitá a plesnivá osoba, ktorá sa skrýva za masku.

Skupinou roka sa stala kapela Mirai. Strieborného slávika získal Kryštof a bronzového zas Kabát. Objavom roka je pesničkár Michal Horák.

Počas večera odznelo viacero hudobných vystúpení. Na pódiu sa ukázali Ewa Farna, Kryštof, Eva Burešová, ale aj Jan Bendig.

Čo hovoríš na výsledky? Čakala by si nejaké iné mená? 

Objav roka Michal Horák

Strieborná slávica Lucie Bílá

Strieborný slávik Pokáč

Richard Krajčo si odniesol rovno dve ceny

Prvé miesto získala aj skupina Mirai

Ewa Farna zaspievala svoju skladbu Tělo

Eva Burešová a pocta Haně Hegerové

Zdroj: iDNES.cz

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News