unplash.com

Sú obdobia v živote, ktoré by sme najradšej preskočili, ak by to bolo možné. V takýchto situáciach človek zriedka kedy dokáže byť nastavený „správne“ vzhľadom na okolnosti. No nikdy nezabúdaj na to, že raz si hore a raz dole – ako na horskej dráhe. Koho by bavil stereotyp – mňa osobne určite nie. Každé jedno zlé obdobie raz pominie. Je to bežná sinusoida života, ktorú treba vedieť prijať a naučiť sa s ňou žiť.

Nie všetko je vždy ružové a také ako si predstavuješ, preto Ti dám pár tipov, ako sa vieš cez túto situáciu preniesť a teda zvládnuť ju ľahšie. Niekedy to aspoň skús, predsa za skúšku nič nedáš.

1. Mysli pozitívne

 • Ani nevieš, aké je dôležité, aby tvoje myslenie bolo správne nastavené. Vidieť všetko „sivo“ a negatívne Ti do života určite nič dobrého neprinesie. No je veľmi náročné naučiť sa žiť tak, aby tvoja myseľ a teda tvoje myslenie bolo naklonené k pozitivizmu. Chce to cvik a čas.  Tu je pár rád a odkazov, ktoré mne osobne pomohli:
  • The Secret/Tajemství – Dokumentárny film, ktorý vysvetľuje ako funguje myslenie, myšlienky.
  • Norman Vincent Peal – Sila pozitívneho myslenia – Kniha, ktorej názov ti už napovie
  • Andrew Weil – Spontánne uzdravenie – Kniha o tom ako objaviť a posilniť prirodzenú schopnosť tela uzdraviť sa – s čím je spojené aj pozitívne myslenie.

2. Neľutuj sa

 • Je to to najjednoduchšie, čo môžeš urobiť, ak sa Ti momentálne nedarí alebo ak máš zlé obdobie. Ale vyriešiš tým niečo? Nie. Život nie je ľahký, avšak karty máš v rukách ty – tak sa nauč s nimi hrať. Neplač. Plač pomáha len chvíľkovo. Bojuj pre lepší zajtrajšok, urob pre to maximum. Buď hráčom, ktorý je neporaziteľný. A každý jeden pád ber ako niečo, čo ťa urobí silnejším do budúcna. Pouč sa, vstaň a choď ďalej. Ľutovaním nezmeníš ani okolnosti ani výsledok, len si poškodíš. Nech sa ľutujú slabší od teba, prenechaj to im. Alebo ak inak nedáš, zober vankúš a nech sa páči – tvoja voľba, tvoj život 🙂

3. Netráp sa nad názormi druhých, pretože každý má právo na svoj názor

 • Ako sa vraví – tisíc ľudí, tisíc chutí. Preto sa nesnaž každého jedného presvedčiť o svojej pravde. Žiješ svoj život a hlavne podľa seba. Len ty najlepšie vieš, prečo si sa tak rozhodla a stoj si za svojím názorom. To, že ho druhý nechápu je v poriadku. Ži svoj sen, príbeh podľa seba. Nič podstatnejšie nie je. A ak sa ťa niekto bude silou mocou snažiť presvedčiť o opaku – pekne mu poďakuj 🙂 a povedz, že jeho názor si veľmi vážiš. Irónia je niekedy najlepším riešením pre ľudí, ktorý nechápu základné pravidla života.

  16114609_1709704649055163_1006297755815985139_n Zdroj : facebook.com/cestu.si.najdem.alebo.spravim

4. Jedz zdravo a cvič

 • Čím ďalej tým viac si človek uvedomuje, aké dôležité je žiť v zdravom tele a mať dobré zdravie. K dobrému zdraviu patrí v prvom rade psychická pohoda, vyrovnanosť ale aj správna, zdravá strava a pohyb. Nevravím, že máš teraz držať nezmyselné diéty, alebo si nedať už v živote žiaden cukor do úst. Vravím, že je dôležité zdravšie jesť. Na internete je o tom písané toľko, že nebudeš vedieť odkiaľ začať. No každému vyhovuje niečo iné – zvoľ si ako to vyhovuje tebe.

 

 • Čo sa týka pohybu. Nehovor mi ako sa nedá. Takéto výhovorky si nechaj pre seba. Všetko je o chcení a ak chceš ver mi, že dokážeš aj nemožné.  Nemusíš ovládať „politiku“ fitness na to, aby si pre svoje telo niečo robila. Stačí niečo robiť. Pre mňa za mňa skáč aj na hlave pred blokom, naháňaj psov ktorých stretneš 🙂 Skáč na jednej nohe cestou do práce – to je jedno, len maj pohyb. Rob niečo pre seba, pre svoje telo a hlavne pre svoje zdravie. Výsledky sa dostavia, no nečakaj ich po prvom týždni. Ani Pán Boh nestvoril svet za deň.

  pexels-photo-209968 pexels.com

5. Pi víno

 • Sú dni, kedy to proste potrebuješ. Zavolaj kamarátku, sadni do baru, vypi s partnerom alebo si nalej sama doma. Červené, biele, ružové, sekt… je to jedno. In vino veritas – vo víne je pravda. A podľa filozofie – pravda je len jedna. Podľa mojej filozofie – víno je liek. No všetko s mierou ako sa vraví. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating