Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vždy sa budem usmievať a vravieť, že všetko je skvelé

Nepoviem ti o najnovšej dráme v mojom živote alebo, že som nespala poriadne celé týždne. Nebudem ťa zaťažovať svojimi chorobami ani problémami, ktoré som mala a ktoré mi vŕtajú hlavou, namiesto toho ti porozprávam, aké úžasné veci sa mi stali, akých nových ľudí som spoznala a na akých nových miestach som bola. Budem sa ťa viac pýtať na tvoj život, pretože uprostred týchto rozhovorov zabúdam na svoj smútok, na svoje problémy a zrazu je všetko neuveriteľne úžasné.

Vždy sa budem usmievať a hovoriť, že randím s inými ľuďmi

Nebudem ti hovoriť ako si s nimi, v porovnaní s tebou, nemám čo povedať a ako mi stále myseľ pri nich zablúdi k našim spoločným rozhovorom. Nepoviem ti, že neverím ani jednému z nich a nebudem ti rozprávať, že si bol posledný, komu som dôverovala. Nepriznám sa, že randenie je vyčerpávajúce, pretože muži, ktorých stretávam mi pripomínajú presne to, prečo si láska môjho života a prečo budeš vždy ten, kto mi ukázal, čo je to skutočná láska.

Vždy sa budem usmievať a hovoriť ako mi je jej ľúto

Nepoviem ti, že si myslím, že je to tá najšťastnejšia žena na svete, alebo že jej závidím všetky tie špeciálne veci, o ktoré sa bude s tebou deliť. Nevyslovím ani to, ako jej závidím, že ju budeš podporovať v plnení jej snov a ako sa bude meniť jej život, bez toho aby si uvedomila, že si to urobil. Nebudem sa ťa pýtať, či ju miluješ tak, ako si miloval mňa a nebudem sa ťa pýtať, či si myslíš, že je pre teba lepšia, len ti poviem, že ty si ten najlepší pre ňu. Poviem ti, že je krásna, ale tvoja krása bude vždy zatieňovať kohokoľvek, kto bude s tebou.

Vždy sa budem usmievať a hovoriť, že mi nechýbaš

Nebudem ti rozprávať ako strašne mi chýbaš, že mi ťa veľa vecí pripomína (naša obľúbená pieseň, náš obľúbený film, naša obľúbená kniha, vtipy, na ktorých sme sa smiali a slová, ktoré si mi povedal). Nebudem ti vravieť, že som na teba nemohla zabudnúť, že ak by som si mala vybrať možnosť, či by som ťa mala v živote stretnúť znova, vybrala by som si možnosť stretnúť ťa zas. Nepoviem ti, že aj keď sa viem ľahko vzdať ľudí, teba sa vzdať neviem.

Občas rozmýšľam, či by sme si mohli dať navzájom druhú šancu a inokedy rozmýšľam, či sme tí istí ľudia, ktorí sa do seba zamilovali.

Budem sa stále usmievať a nepoviem ti, že do dnešného dňa mi nikto iný nevyčaril na tvári taký úsmev, aký si mi dokázal vyčariť len ty.

foto: Susana Ramirez

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating