Žijeme v dobe, v ktorej máme oveľa viac možností než mali naši predkovia. Prácu už nevnímame iba ako nutné zlo, potrebné na to, aby sme prežili.


Snažíme sa vybrať si profesiu, ktorá nás baví, vnútorne napĺňa a prispieva k celkovej spokojnosti s naším životom. Občas si však nastavíme latku poriadne vysoko. Nevravím, že je to zlé. Motivácia je skvelá vec, ale niekedy je natoľko silná, že nám môže dokonca uškodiť.

Túžime študovať v zahraničí, získať čo najviac pracovných skúseností, okúsiť život na rôznych miestach. Chceme byť úspešní, nezávislí a finančne zabezpečení. Okrem toho je aj tlak okolia silnejší ako v minulosti. Predovšetkým na nás, ženy.

Vidím to, čo ty a chápem tvoje konanie. Vidím babičku, ktorá stojí v rade pri pokladni a odnáša si iba suchý rožok s banánom, pričom počíta každučký cent. Vidím nervóznu matku, ktorá kričí na svoje deti, pretože pri jej dvoch prácach je permanentne nevyspatá a podráždená. Vidím starého, milého pána, ktorý smutne žobre pod Michalskou bránou. Každodenná realita ťa podnieti zamyslieť sa.

Ambície si možno ani nemala priveľmi vysoké, no pohľad na týchto ľudí ťa predsa núti ukázať svetu tvoj talent a potenciál. Vieš, že máš v sebe dostatok energie na to, aby si jedného dňa neskončila rovnako ako oni. Je tu skrátka sila, ktorá ťa ženie ďalej.  Tvrdo na seba pracuješ a postupne dosahuješ prvé úspechy. Tento pocit sa ti zapáči až tak, že sa staneš na ňom závislou.  Poznáš však svoje hranice?

flowers-desk-office
Foto: pexels.com

Dostali sme sa do fázy, kedy sa pre nás osobný život stáva neznámym pojmom. Láska už viac nefiguruje na zozname našich aktuálnych životných priorít. Chceme niečo znamenať, niečo po sebe zanechať, ale pre koho?

Meníme sa na chladných, vypočítavých a sebeckých jedincov. Je fajn, že sa snažíme o vybudovanie kariéry, no to neznamená, že zákonite musíme zanevrieť na súkromný život. Možno takýmto spôsobom života získaš peniaze, ale nikdy nebudeš mať lásku.

Pokúsme sa o kompromis. Určite existuje rovnováha medzi vzťahmi a prácou, aj keď nie je ľahké nájsť ju. Stojí to minimálne za pokus. Uvedomujem si, že vyhlásiť toto tvrdenie je o mnoho jednoduchšie ako jeho realizácia. No môžeš mi veriť, veľmi dobre viem, o čom sú tieto slová.

Buď najlepšia v tom, čo robíš. Rozvíjaj svoj talent, zbieraj skúsenosti, neprestávaj sa zdokonaľovať. Nemaj strach stať sa úspešnou. Avšak nezabúdaj, že úspech je krajší, keď niekto stojí pri tebe.

Titulná foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife