Párová terapia

Vzťahy sú často zložité, najmä ak sa nachádzate v bode, kedy sa zdá, že vám to neklape. Predtým, ako sa rozhodnete to ukončiť, by ste mali skúsiť ešte jednu vec. Párová terapia môže byť presne to, čo vám pomôže a zachráni vás. Niekedy ale môže byť problém presvedčiť partnera, aby niečo takéto absolvoval.

Možno aj ty môžeš mať problém nájsť tie správne slová na to, ako mu to povedať. Máme pre teba 4 tipy, ktoré by ti mohli pomôcť.

Nájdi si vhodný čas a miesto

Obaja by ste mali byť v pohode a bez stresu. Vyhýbaj sa situáciám, kedy sa musíte niekam ponáhľať alebo keď ste unavení či podráždení. Najlepšie je to urobiť vtedy, keď máte obaja dostatok času a môžete sa sústrediť len na to, čo hovoríte. Uprednostni známe a bezpečné miesto, napríklad váš domov.

Hovor otvorene a priamo

Ale zároveň buď úprimná a pozitívna. Povedz mu o tom, ako sa cítiš a čo ťa trápi. Nezakrývaj svoje pocity a nedávaj mu najavo len to, čo si myslíš, že chce počuť. Vysvetli mu, že to nie je len o tom, že by ste mali problémy, ale že vám to môže pomôcť.

Daj mu možnosť, neprikáž mu to

Nepostav ho pred hotovú vec, že idete spolu na terapiu, ale daj mu možnosť, aby to spracoval a aby sa sám rozhodol. Hovor s ním o tom, aké sú jeho obavy alebo čo ho zaujíma. Buď pripravená na jeho reakciu, nech už bude akákoľvek. V žiadnom prípade na neho ale netlač, inak by mohol veľmi ľahko cúvnuť.

Ukáž mu, že to pomôže aj jemu

Terapiu navrhni ako spoločný krok, nie ako niečo, čo by ste mali urobiť každý zvlášť. Povedz mu, že si ochotná pracovať na vzťahu, aby sa vám obom darilo lepšie, ale aj on by mal vynaložiť nejakú snahu. Vysvetli mu, že terapia vám môže pomôcť pochopiť sa lepšie navzájom a nájsť spôsoby, ako zlepšiť komunikáciu a riešiť problémy.

Párová terapia môže byť pre teba a tvojho partnera veľkým krokom smerom k zlepšeniu vzťahu. Ak sa rozhodnete navštíviť odborníka, pamätaj na to, že to nie je zlyhanie alebo slabosť. Je to práve naopak odvážny krok, ktorý ukazuje, že sa staráte o svoj vzťah a chcete, aby sa vám obom darilo lepšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating