podozrievanie

V partnerskom vzťahu je dôvera základným stavebným kameňom pre zdravé a šťastné fungovanie. Avšak, občas sa môže stať, že pocítime neistotu, a máme dojem, že náš partner neprávom obviňuje. Táto situácia môže byť zložitá a dokáže narušiť harmóniu vzťahu. Ak sa cítiš podobne a trápi ťa podozrievanie zo strany partnera, nie je na mieste uzatvárať sa do seba. Skôr sa k tomu musíš postaviť čelom a riešiť to s tvojou polovičkou otvorene a empaticky.

Túto situáciu ale nemusíš riešiť len rozchodom. Toto sú dôležité kroky, ktoré vám pomôžu obnoviť dôveru vo vzťahu.

Otvorene sa o celej situácii porozprávajte

Ak máš pocit, že ťa partner sleduje alebo upodozrieva z niečoho, o čom nemáš ani tušenie, je dôležité otvorene komunikovať. Nenechávaj si svoje obavy len pre seba, ale daj partnerovi vedieť, čo cítiš. Buď úprimná a vyjadri svoje pocity a obavy. Komunikácia je základom pre riešenie akýchkoľvek problémov (nielen) vo vzťahu.

komunikácia partnerov
zdroj: Pexels/cottonbro

Skús pochopiť jeho motiváciu

Ak sa tvoj partner správa tak, že ti doslova dýcha na krk a sleduje každý tvoj krok, snaž sa zistiť, čo ho k tomu vedie. Možno má obavy o tvoju vernosť, alebo to môže byť spôsob, akým vyjadruje svoju starostlivosť. Skús sa na vašu situáciu pozrieť z jeho uhla pohľadu a pochopiť, čo ho vedie k takejto reakcii.

Venuj pozornosť jeho reakciám a správaniu

Buď pozorná a sleduj reakcie partnera. Ak máš pocit, že ťa sleduje, jeho správanie ho prezradí. Napríklad, môže byť nadmerne zvedavý na tvoje aktivity, sledovať telefónne hovory alebo správy, alebo mať len pocit, že ťa „musí“ kontrolovať. Všimni si tieto znaky a popremýšľaj o ich možných príčinách.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating