Ako zlepšiť dôveru vo vzťahu

Ako zlepšiť dôveru vo vzťahu, ktorá bola naštrbená alebo neexistuje už vôbec? Nebude to jednoduché, no ak chcete spolu zostať, je potrebné, aby ste na tom popracovali, pretože bez dôvery nemôže fungovať žiadny vzťah.

Rovnako to je s komunikáciou. Musíte sa vedieť porozprávať a nielen o tých pekných veciach, ale aj o tých ťažších, ktoré vás trápia. Pri budovaní dôvery to môžete skúsiť prostredníctvom nasledovných 7 otázok. Vymedzte si na seba čas a buďte k sebe hlavne úprimní, pretože inak to nebude mať žiaden zmysel.

Čo sa stalo, že sme sa ocitli v tomto bode?

Ako ste vôbec dospeli k tomu, že musíte zlepšiť svoju dôveru? Prečo sa to medzi vami pokazilo? Môže za to nejaká konkrétna udalosť alebo ide o spojenie viacerých faktorov? Pokúste sa spoločne prísť na to, v čom je problém a či je na chybe jeden z vás.

Ako sa cítiš v našom vzťahu?

Je dôležité vedieť, ako sa cíti ten druhý. Práve to môže mať vplyv aj na naštrbenú dôveru a iné problémy vo vzťahu. Buďte k sebe otvorení a hovorte o svojich pocitoch či emóciách. Možno budete prekvapení, keď zistíte, že o sebe takmer nič neviete.

Muž a žena v meste
zdroj: Pexels/Elina Fairytale

Dokážeš sa mi zdôveriť so svojimi tajomstvami?

Ak medzi vami nie je dôvera, len ťažko sa dokážete zdôveriť jeden druhému. A hlavne s vecami, ktoré sú pre vás príliš osobné a nechcete, aby sa dostali k nesprávnym ľuďom. Ak máte pred sebou tajomstvá, čo najskôr musíte popracovať na zlepšení, inak to začne medzi vami naozaj škrípať a smerovať ku koncu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating