Občas je svet dosť na nič. Občas je na nič tvoj deň, občas sa proti tebe obráti celý vesmír. Svet ťa stavia do pozície vybrať si, urobiť ďalší krok. Pohnúť sa ďalej vo svojej kariére, vo svojom živote. Dá sa to? Je možné sa pohnúť zo dňa na deň? Kto má odvahu sa jedného dňa zobudiť a zmeniť svoj život? Málokto. Prečo? Okolo nás je príliš veľa faktorov, ktoré nás držia na mieste.

foto: www.pinterest.com

Sú to ľudia, ktorých nechceme sklamať. Častokrát svojimi rozhodnutiami nechceme narušiť miesto, na ktoré sme zapadli. No na každú z nás čaká moment, kedy dostaneme príležitosť zrušiť tento stereotyp. Našim problém však asi bude, že túto chvíľu úspešne odignorujeme. Nehovorím o tebe, sebavedomom a ambicióznom dievčati. Tebe patrí môj obdiv, pretože si  ideš za svojimi snami, máš život presne taký, aký ho mať chceš.

Ale prihováram sa inej žene, tej ktorá kladie záujmy iných pred tie svoje. Svoje sny sa bojí snívať, aby náhodou neohrozila chod stereotypu. Nerobí to preto, že by bola zbabelá, nie to ona nie je ani zďaleka. Je milujúca, citlivá, vnímavá. Jej najlepšou vlastnosťou je záujem o iných ľudí, čo je zároveň aj jej najväčšou chybou. Príliš sa snaží byť tu pre každého, rozdáva kúsok po kúsku svoje srdce, postupne ostane prázdna. Ostáva stáť, zranená, nikto tu nie je odrazu pre ňu. Nejde za svojimi snami. Bojí sa sklamať okolie, no najviac samu seba. Hovorím o tebe? Možno. A možno hovorím z časti aj o sebe a o každej z nás. O tej časti z nás, ktorá je vždy racionálna, má záložný plán a nepúšťa sa do vecí strmhlavo. Kam sa posunieme týmto spôsobom? Nemôžeme mať vždy nohu na brzde.

foto: www.unsplash.com

Občas proste len musíme dupnúť na plyn. Rútiť sa aj do zákrut obrovskou rýchlosťou. Ísť za svojimi snami, nepočúvať rady iných. Pohneme sa? Určite. Je len ťažké povedať, či dopredu alebo dozadu. Po rýchlom rozbehu môže prísť pád. Toho sa obávame, bojíme sa zlyhať. No je nám predurčené zlyhať, aby sme vedeli aj zo zlej skúsenosti urobiť tú dobrú. Možno to, čo by pre iného znamenalo krok späť, pre teba bude znamenať skok dopredu. Ambicióznu ženu predsa len tak niečo nezastaví! A ja verím, že v každej z nás je kúsok tejto ženy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.