instagram.com/cruzysuzy

Počula si už o maličkom a rozkošnom zvieratku menom quokka? Veľkosťou je podobná mačke a vyskytuje sa v Austrálii. Ide o pomerne ohrozený druh, pretože celkovo sa na svete nachádza len okolo 17-tisíc jedincov. Quokka sa dožíva 5 až 10 rokov, je bylinožravec a označuje sa ako najšťastnejšie zviera na svete.

Ako môže byť nejaké zviera najšťastnejšie? Keď uvidíš fotky tohto zvieratka, všetko ti bude hneď jasné. Ešte nikdy sme nevideli také fotogenické zviera a na fotkách vyzerá, že sa usmieva. Ale ona sa tak usmieva naozaj aj vo svojom reálnom živote. Quokka je do istej miery podobná aj kengure, pretože svoje mláďa nosí rovnako vo vaku až do veku 6 mesiacov.

Ak nemáš dobrú náladu, fotky quokky ti jednoznačne vyčaria úsmev na tvári. No nie je rozkošná? 🙂

View this post on Instagram

ANXIETY RELIEF: Our world is constantly going through so much and we all cope differently. Anxiety is having to remind yourself that being afraid of things going wrong isn’t the way to make things right. This is a reminder to stop worrying about things you can’t control. Instead focus on what you can do. We need to remain calm, kind and loving to one another. Remember to take care of each other and share supplies with those in need. The “ME” mentality will get us nowhere. Stay safe & healthy ❤️🌏 #quokka #quokkas #perthlife #quokkalove #amazing #beautiful #view #scenery #Australia #rottnestisland #cute #adorable #quokkaselfies #happy #happiness #beautiful #anxietyrelief #love #amazing_wa #covid_19 #perth #westernaustralia #smile #rottnest #anxietyrelief #corona #seeaustralia #animals #anxiety #animallover

A post shared by Suzana Paravac (@cruzysuzy) on

Viac z kategórieLife