Určite si si všimla, že rozdielnosť pohlaví sa prejavuje už v detstve, napríklad obľúbenými hračkami. Kým u dievčat hra s bábikami symbolizuje potrebu o niekoho sa starať, chalani inklinujú k autíčkam, vláčikom a zložitejším predmetom značí typické sklony objavovať, skúmať a zdolávať prekážky. NO a to isté platí aj u jedincoch, ktoré prejdú prach dospelosti!

Muž je, na rozdiel od nás žien, založený viac rozumovo. Veci povie na rovinu a za jeho tvrdeniami netreba hľadať zložité rébusy. No a my ženy často jednáme v inotajoch a domnievajú sa, že jemnými náznakmi chlap pochopí, čo máme na mysli. Jednoducho, muži sú zdatnejší v abstraktnom a analytickom myslení.

Preto niekedy môžeš maž pocit, že tvoj partner je úplný bezcitný hulvát, ktorý ťa nemá rád, lebo nevie preukázať toľko citu čo ty. Kým žena je vo vzťahu zameraná skôr k citovej symbióze, muž naopak smeruje priamočiaro k naplneniu svojej potreby uspokojiť sa. Ženy majú sklon donekonečna rozpitvávať úplné banality, riešiť i najmenšie detaily mužských prejavov a zabúdajú pri tom na to, že máloktorý chlap si dá námahu s vyjadrovaním sa „zaobalene“. A tento rozdiel by si si mala uvedomiť, ak chceš, aby tvoj vzťah rástol a nabral na silných základoch .\

Muž nemôže žiadať od ženy, aby sa správala ako on a rovnako tak, ani žena to nemôže žiadať od muža, aby sa premenil na jej obraz. Vzťah by mal byť založený na vzájomnom doplňovaní pohlaví. Vôbec nemusíš mať obavy, ak sa niekedy správa „necitlivo“, že by ťa nemal rád. Len proste on vníma veci o čosi rozdielnejšie. Preto je komunikácia dôležitá a nebráňte sa jej. Je hlúposť myslieť si, že muž bude precitlivelý a on bude ten, čo sa bude roztápať. Samozrejme, že aj takí sa nájdu, ale vo všeobecnosti je známe, že muži sú navonok tvrdí ako skala. Nie nadarmo sa hovorí, muži z Marsu a ženy z Venuše.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.