Žena stojí v daždi
Pexels/Anastasiya Lobanovskaya

V rozliehajúcom sa tichu je počuť len slzy, ktoré pomaly dopadajú na zem. Miestnosťou sa ozývajú tiché vzlyky, je cítiť beznádej. Cítiš to obrovské sklamanie, ktoré ťa ťaží na hrudi. Prišlo zas a znova, potom ako si sa postavila na nohy si znova musela spadnúť.

Teraz sa cítiš zle, si bez nálady a nevieš čo ďalej. Zase sa to zopakovalo, človek, ktorému si verila to spravil. Sklamal ťa, podrazil. Pokojne sa vyplač, choď do lesa a krič. Rob to, čo ti pomôže dostať zo seba hnev a smútok. Je to ťažké začať odznova. Ale dá sa to. Tak ako si to dokázala veľa krát predtým, dokážeš to aj teraz. Ty jediná vieš, akú máš silu, využi ju.

Zamysli sa, pre koho plačeš. Stoja tie slzy vôbec za to? Mal ten človek takú hodnotu? Stačí sa zamyslieť nad tým, aký prínos v tvojom živote mal. Častokrát žiadny, viac bral ako dával. Bral si tvoju lásku, empatiu, pomoc a mnoho iného. Úprimne, bez toho sa zaobídeš. Bude ti omnoho lepšie, pretože dostaneš príležitosť dať kúsok seba človeku, ktorý to ocení.

A nielen to, on ti to vráti a konečne budeš kompletná. Budeš cítiť, ako to do seba zapadlo. Ako ste do seba zapadli vy dvaja. V tom momente sa slzy a plač stanú minulosťou. Zabudneš na podceňovanie, na každodenné sklamania. Potom budeš cítiť čo je to dôvera, láska. Hlavu oprieš o jeho rameno a uvedomíš si pocit bezpečia, ktorý cítiš.

Ale najskôr sa musíš vzchopiť, utrieť slzy a vykročiť. Vykročiť za novým životom, posilnená ďalšou lekciou. Život je taký. Raz si hore, raz si dole. Ale pamätaj si silná žena. Dokážeš sa postaviť zas a zas. Obzri sa do minulosti, koľkokrát si sa nevzdala a išla ďalej. Dá sa to aj teraz. Lebo každý pád ťa zocelí, ukáže ti levicu, ktorá sa v tebe nachádza. Dokážeš bojovať. Si žena s obrovskou hodnotou. Pamätaj na to!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating