Ak miluješ cestovanie, ale chýba ti parťák, máme pre teba 7 trikov

Rada by si niekam vyrazila, len nemáš s kým? Si bez partnera, kamaráti už trávia čas s vlastnou rodinou alebo jednoducho na teba nemajú čas a ty nie si natoľko odvážna, aby si si výlet spravila sama. Vieš ale o tom, že v posledných rokoch sa stáva čoraz populárnejším sólo cestovanie? Tak si kúp letenku a odíď aj ty. Možno na teba čaká dovolenka snov.

Na svojej ceste zažiješ zážitky ako nikdy, spoznáš nových ľudí a nové miesta. Postaráš sa o vlastný sebarozvoj.

7 trikov, ako si užiť sólo cestovanie

1. Pobaľ si čo najmenej veci

Stačí malá taška s podstatnými vecami a oblečením, s ktorou sa budeš vedieť čo najjednoduchšie pohybovať po krajine. Navyše, v lietadle či autobuse si za väčší kufor musíš zaplatiť. Tak prečo neušetriť.

Kufre
zdroj: Pexels/Dids

2. Stretni miestnych

Neboj sa komunikovať s miestnym obyvateľstvom. Nevadí, že nevieš ich reč, dá sa dohovoriť aj rukami a nohami. Nenechaj sa zastaviť. Väčšina populácie ovláda hlavne anglický jazyk.

3.  Nájdi si lacné ubytovanie

Najlepšie nejakú nocľaháreň alebo internát, ktoré sú určené pre nenáročnejších cestovateľov. Ak chceš niečo komfortnejšie, skús penzión. V takom prípade však rátaj s vyššou cenou.

4. Svojej rodine napíš adresy a čísla, kde si ubytovaná

Nikdy nevieš, čo sa ti môže stať. Preto je vhodné, aby si o svojich krokoch informovala aspoň niekoho z rodiny.

5. Vyhľadaj si miesta, kde nechodiť

Pri určitých miestach bude lepšie, ak sa im oblúkom vyhneš. Taktiež by bolo fajn, keby si si vopred naštudovala, čo sa v danej krajine robiť nesmie. Nechceš mať predsa na krku zbytočný problém.

Mobil
zdroj: Pexels/ArtHouse Studio

6. Vystupuj sebavedomo

Na sólo cestovanie treba určite nemalú dávku sebavedomia a odvahy. Ideš za dobrodružstvom, tak nepozeraj na to, že si sama. Objavuj a teš sa z toho.

7. Buď spontánna, neplánuj veľa

Najkrajšie zážitky vznikajú neplánovane. Nikdy nevieš, čo krásne môžeš zažiť. Možno spoznáš domáceho, ktorý ti ukáže čarovné miesta, o akých bežní turisti ani netušia.

Ak skutočne miluješ cestovanie, ale máš obmedzený rozpočet, v našom článku TU sme ti prezradili 3 rady, vďaka ktorým môžeš objavovať svet a nevybúchať sa z peňaženky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie