Miluje ma

„Miluje ma alebo nie?“ Raz za čas si túto otázku položí každá žena, ktorá sa nachádza vo vzťahu alebo do neho chce vstúpiť. Každý z nás má svoj jazyk lásky a podľa toho aj prejavuje svoje pocity. Preto sa ti môže zdať, že tvoj partner ťa neľúbi, pokiaľ svoju lásku neprejavuje tak, ako to chceš ty. 

Kým však robí túto jednu vec vo vzťahu, v nezávislosti od svojho jazyka lásky, jeho citmi si môžeš byť istá. Čo to teda je?

Komunikácia je základ

O tom si už určite počula veľakrát a mohla si sa o tom dočítať aj v našich článkoch. A je to naozaj tak. Avšak nie každý pár má na nej postavený svoj vzťah. Aj keď sa rozprávajú, tá konverzácia nie je úprimná, ale je plná obvinení alebo tajomstiev.

Chlapi neradi prejavujú emócie

Ver mi, viesť hlbokú a otvorenú konverzáciu vo vzťahu nedokáže každý chlap. Niektorí dokonca majú problém aspoň pozorne počúvať a snažiť sa vyriešiť nejaký problém. Muži sa vo všeobecnosti neradi rozprávajú o svojich pocitoch alebo emóciách, pretože sa boja byť zraniteľní alebo pôsobiť nesebavedome.

Práve preto, ak je tvoj partner pripravený, alebo sa aspoň snaží s tebou komunikovať o problémoch a negatívnych veciach vo vzťahu, ver mi, naozaj ťa miluje. Znamená to, že mu na tebe záleží, váži si tvoje pocity a chce, aby si sa vyrozprávala.

Aj keď ti toho možno nepovie veľa o tých svojich, stále budeš mať pocit, že je zainteresovaný v tom, aby ste to spolu zvládli. Prezradí ti to o ňom veľa a hlavne teda to, že ťa ľúbi.

Neznamená to však, že ak to tvoj partner momentálne nerobí alebo mu to ide naozaj ťažko, že nemá k tebe city alebo sa to nedokáže naučiť. Niekedy mu v tom musíš naozaj pomôcť, dať mu čas a priestor a naviesť ho na tú cestu hlbokej a úprimnej komunikácie. Nie je to jednoduché, ale pokiaľ cítiš a vidíš, že on ti za to stojí a tiež sa snaží, tak sa do toho oplatí pustiť.

Občas sa však stane, že náš partner (aj keď ho milujeme najviac na svete) nie je taký, ako by sme si predstavovali. Žiť so sebeckým či lenivým partnerom môže byť náročné, no ako sa dá takýto sebec zmeniť k lepšiemu? Odpoveď nájdeš v našom nedávnom článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating