filmy o móde

Milovníčky módy iste poznajú každý štýlový film a v televíznych programoch skúmajú outfity postáv. Poznáš aj ty najikonickejšie filmy o móde?

Nie je film ako film. Aj niektoré seriály ako napríklad Gossip girl alebo S*x v meste vynikajú pridanou hodnotou spojenou nielen so vzťahmi, ale aj s módou. Dokonca aj Emily in Paris, Bridgerton alebo Gilmore girls udali módne trendy.

Barbie

Nedávny ružový ošiaľ sa dotkol celého sveta. Film Barbie vypredal takmer všetky lístky v kinách a zážitok zanechal asi v každom divákovi. Do kín sa chodilo jedine v ružovom a táto revolúcia tiež spôsobila to, že bábiky Barbie sa vracajú do módy. Svedčia o tom kolekcie oblečenia i doplnkov, predávajúce sa v rôznych obchodoch. Hlavná postava vo filme ukázala, že byť štýlovou môže byť každá žena, ba dokonca i chlap.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Margot Robbie (@margotrobbieess)

Clueless

Ak si tento film ešte nevidela, mala by si to čo najskôr zmeniť. Je zábavný aj poučný. Hlavná postava sa rada parádi a miluje módu. Jej ikonické outfity ťa nenechajú chladnou príliš dlho.

Hoci je film charakterizovaný ako romantický, viac z neho oplýva tá módna stránka. Ide však o to, že typické stredoškoláčky v Beverly Hills riešia otázku lásky a bezmocnosti voči nej. Outfity 90. rokov ťa však iste chytia za srdce.

Diabol nosí Pradu

Prvé meno, ktoré ti napadlo, bolo iste Miranda Priestly. Zatrpknutá stará dáma, ktorú svet pozná pod módnou doménou. To, ako sa jej nová osobná asistentka počas práce zmenila, je na celom filme to najočarujúcejšie. Andy sa počas celého deja zmenila z dievčatka na pravú vyspelú dámu s okúzľujúcim šarmom a zmyslom pre módu.

Coco Chanel

Filmy o móde? Jednoznačne to je aj životopisný film o legendárnej Gabrielle Chanel. Historicky najznámejšie módna návrhárka si svoj život vybudovala sama. Veď uvidíš, keď si pozrieš tento film. Aj ona priniesla do sveta nové pravidlá a aj vďaka nej sa dnes obliekame tak, ako túžime.

Viac z kategórieLife