Muž a žena v objatí
Pexels/Lauren Hogue

Ak si single a túžiš po láske, zrejme už máš nejaké skúsenosti s randením. Stretnutia s mužmi, ktorí sa ťa snažili očariť, ale aj takými, od ktorých si radšej utekala. O nepodarených pokusoch by sme mohli napísať celú knihu. Ale niekedy sa stane, že medzi tebou a mužom, s ktorým si sa práve spoznala, preskočí neuveriteľná iskra. Až tak, že si fyzicky neviete odolať. Je však milovanie na prvom rande v poriadku?

Tak, ako takmer pri každej otázke na tomto svete, aj tu sa nájdu len 2 skupiny ľudí. Tí, podľa ktorých to má výhody a nevidia na tom nič zlé, a tí, ktorí sú rozhodne proti. A obe skupiny majú naozaj dobré dôvody, ktorými si to vedia obhájiť. Poďme si teda zhrnúť dôležité faktory, ktoré môžu nabudúce ovplyvniť možno aj tvoje pokušenie.

Milovanie na prvom rande: Prečo áno a prečo nie?

Začnime tým, že sa pozrieme na to, prečo áno. Žijeme len raz, stačí to? Jednoducho, ak si slobodná, môžeš si užívať, ako uznáš za vhodné. A ak ťa ten chlap neskutočne priťahuje a je medzi vami chémia, nech sa páči, nikto ťa súdiť nebude. Nie je pritom vylúčené, že sa z jednorazovky nemôže vykľuť aj niečo dlhodobé a vážne. Samozrejme, ak do toho ideš, tak s ochranou, ok?

Na druhej strane, ak si za „nie“, zrejme sa zhodneme v názore, že ženy majú strach z toho, že sa ukážu ako „ľahká korisť“. Pokojne sa môže stať, že mu išlo len o to, aby ťa dostal do postele a viac váš vzťah nebude chcieť rozvíjať. Do tejto skupiny patrí aj fakt, že ak hľadáš dlhodobý vzťah, nemáš sa kam ponáhľať. A ak sa mu páčiš, na pílu tlačiť nebude.

Muž bozkáva ženu v náručí
zdroj: Unsplash/shishilya

V konečnom dôsledku je úplne jedno, či si alebo nie si za milovanie na prvom rande. Môžeš mať pevné zásady a názory, no raz stretneš muža, pri ktorom na ne veľmi rýchlo zabudneš. Budeš mať motýle v bruchu a neodoláš mu. Jemu, danému momentu. To, čo si o tom budeš myslieť na druhý deň, je už iný príbeh.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating