Osobné hranice

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Mať správne nastavené osobné hranice je veľmi dôležité. Ak ich nemáš alebo nie sú pevné, ktokoľvek ťa môže využiť vo svoj prospech a v živote budeš zažívať veľa negatívnych vecí, cez ktoré sa tak ľahko neprenesieš. V tomto kvíze zistíš, či sa tvoje osobné hranice dajú ľahko porušiť alebo sú pevné ako kameň.

Ako reaguješ, keď sa ľudia hoci aj v blízkom okolí, začínajú vypytovať na veľmi osobné a intímne veci?

Bola si niekedy využívaná ostatnými ľuďmi?

Ako zareaguješ, keď budeš mesiace robiť navyše, bez relevantnej odmeny za tvoju prácu?

Nemáš problém odísť z párty ako prvá vtedy, keď to chceš práve ty?

Ako reaguješ, keď na teba niekto zvyšuje hlas?

Myslíš si, že si dostatočne sebavedomá?

Poznáš svoje osobné hranice? Zisti, či ich dokáže hocikto prekročiť
TVOJE OSOBNÉ HRANICE SÚ PEVNÉ AKO KAMEŇ
Fúha, tvoje osobné hranice je naozaj ťažké porušiť. Sú natoľko pevné, že len tak ťa niečo nerozhodí a naozaj vieš, akú máš hodnotu ty celá a tvoj čas. Je to úžasné a tak by si mala aj pokračovať.
ZATIAĽ SI SVOJE OSOBNÉ HRANICE LEN BUDUJEŠ
Niekedy je lepšie neskoro ako nikdy a toto je presne tvoj prípad. Už si si v živote veľa vytrpela kvôli porušovaniu tvojich osobných hraníc a konečne si sa rozhodla, že stačilo. Hoci zo začiatku to bude ťažké a častokrát to nemusí ísť ani na prvýkrát, časom si dokážeš vybudovať svoje osobné hranice.
TVOJE OSOBNÉ HRANICE SA DAJÚ ĽAHKO PORUŠIŤ
Preto ťa ľudia veľmi často využívajú a ty kvôli tomu veľmi trpíš. Avšak si myslíš, že s tebou je úplne všetko v poriadku a ostatní sú veľmi zlí. S tebou je naozaj všetko super okrem toho, že sa nevieš za seba postaviť, vážiť si svoju osobu či svoj čas a povedať nie. Čím skôr sa to naučíš, tým skôr si začneš užívať život.

Mať nastavené hranice je dôležité aj vo vzťahu. V tomto našom článku sa dočítaš, prečo sú vôbec dôležité a ako ich správne nastaviť.

Ak sa hranice prekračujú vo vzťahu opakovane, väčšinou táto situácia končí rozchodom, ktorý je často nevyhnutnou súčasťou nášho života. Pre niektorých ľudí je to jednorazová skúsenosť, pre iných sa môže opakovať viackrát, kým si neuvedomia opakujúcu sa chybu. Niektoré páry sa dokonca po rozchode niekoľkokrát vrátia k sebe, ale druhá, tretia alebo štvrtá šanca väčšinou prinesie úspech len zriedkavo. V našom predošlom článku nájdeš rady psychologičky, ako účinne zabudnúť na chlapa.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy