unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nie je žiadnym tajomstvom, že zima našej pleti neprospieva. Je vystavená chladu, mrazu, snehu či vetru. To môže spôsobiť jej vysúšanie a niekedy sa môžeme dostať až do fázy, kedy sa nám na pleti tvoria rôzne nepekné šupinky. Ako však zabrániť, aby sa ešte viac nevysušovala? Tu je zopár tipov:

Nesprchuj sa veľmi dlho príliš horúcou vodou

Je mi jasné, že po dlhom dni strávenom vonku si uzimená a jediné, na čo sa tešíš je horúca sprcha. Vedela si však, že tá môže tvojej pleti uškodiť oveľa viac ako studená sprcha? Horúca voda totiž nesmierne vysušuje pokožku. Skús namiesto pol hodiny byť v sprche len desať minút.

zdroj: unsplash.com

Používaj veľmi výživný krém

Nech je mastný a má hutnú konzistenciu. Zaobstaraj si najmä také produkty, ktoré dokážu bojovať so suchou, šupinatou kožou so sklonom k praskaniu. Čím hutnejší krém máš, tým viac dokáže vyliečiť tvoje popraskanie kože. Na noc si rob pravidelné zábaly – aplikuj hrubú vrstvu krému napríklad na ruky a zabaľ ich do uteráka.

Neumývaj si pleť príliš často

Rôzne prípravky určené na čistenie pleti ju nesmierne vysúšajú. Ak ich používaš dva či dokonca až trikrát za deň, v zime by si ich používanie mala obmedziť. Skús si svoju pleť vyčistiť takýmito prípravkami večer pred spaním a ráno si ju umy iba teplou vodou. Nezabúdaj na poriadnu vrstvu krému, aby si jej dopriala potrebnú hydratáciu.

zdroj: unsplash.com

Hydratuj ju zvnútra

Toto je ten najdôležitejší krok k zabráneniu vysúšania tvojej pleti. Pretože pokiaľ nepiješ dostatok vody, nečuduj sa, že tvoja pleť vyzerá tak, ako vyzerá. Vyhýbaj sa alkoholu a sladeným nápojom, ktoré neobsahujú takmer žiadne živiny. Čistá voda je liekom takmer na všetko.

Obmedz používanie mejkapu

Rôzne mejkapy majú tendenciu pleť vysušiť a pokiaľ nepoužívaš vyživujúcu podkladovú bázu, tvoja pleť celý deň trpí. Ak sa ho však nechceš vzdať, vyskúšaj hydratačný mejkap, ktorý obsahuje potrebné živiny a minerály, ktoré sú pre tvoju pleť nesmierne prospešné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty