chlap klame
Ilustračný obrázok vytvorené pomocou Dall-E AI

Muž občas zaklame a to je jedna z jeho najväčších chýb, ktorá sa nedá prehliadnuť. Čo však v prípade, že chlap klame často a stáva sa z toho pravidlo?

Začína sa to neškodnými klamstvami, ktoré síce aj tak nie sú pochopiteľné, ale predsa len sú neškodné, ako napríklad to, že niečo zabudol alebo nemal čas. Neskôr sa to stupňuje a ty začneš žiť v klamstvách. Dá sa tomu predísť?

Prečo vlastne klamú?

Niektorí ľudia to majú „v krvi“. Klamstvá im prídu jednoduchšie, aby získali to, čo chcú … Chlapi často klamú, aby ochránili seba pred následkami hádky alebo nepríjemnými situáciami. Možno klame preto, aby sa cítil lepšie, alebo aby predišiel hanbe.

Aký typ partnera sa ku mne hodí?
zdroj: Pexels/Gustavo Henrique

Môže mu ísť o nejakú výhodu, napríklad ti povie, že získal lepšie miesto v práci, aby si ho obdivovala, no v skutočnosti to tak vôbec nie je. No a v neposlednom rade môže klamať preto, aby si mu dala pokoj. Je na tebe, aby si zistila dôvod. 

V našom nedávnom rozhovore nám psychologička prezradila 5 dôvodov, prečo chlapi klamú najčastejšie a ako sa v takomto vzťahu cítiť dobre.

Zasiahni

Konfrontuj ho hneď, ako zaklame. To je ten najjednoduchší spôsob, ako zastaviť klamstvá, no ani to nemusí byť hneď efektívne, pretože aj pekná tvárička môže mať chyby a klamať bude aj naďalej. Tvojou úlohou by malo byť ukázať, že nie si ani naivná, ani hlúpa.

Ak budeš čítať literatúru o psychológii, budeš mať aj viac vedomostí o tom, ako sa zachovať a tento fakt môžeš použiť ako zbraň na jeho zastrašenie. Aj tvoja intuícia je väčšinou správna, a preto vieš, kedy klame. Zameraj sa na to, ako sa správa, ale aj to, ako odpovedá, či má vopred pripravenú odpoveď alebo ju dlho hľadá. 

Otázky

Veľa sa pýtaj – dostaneš ho tak do slepej uličky. Zaraď do vašich rozhovorov testovacie otázky a sleduj reč jeho tela. Tak môžeš odhaliť, kedy klame v prípade, že máš podozrenie a to je kľúčové.

Prvé rande
zdroj: Pexels/Katerina Holmes

Sleduj, ako sa správa, či sa potí alebo vrtí. Niektorí klamári môžu hovoriť jedno, ale ich neverbálna komunikácia môže vyjadrovať niečo iné. Tiež sa môže vyhýbať emocionálnym prejavom a ty môžeš hrať jeho hru, až kým sa nedostanete k podstate veci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating