Vedel že prídem, keď mi zavolá. Vedel, že sa za ním doplazím. Tak neskutočne veľa času som ním stratila. Ale v konečnom dôsledku, tento čas nebol úplne stratený.

Teraz už spoznám náznaky, pri ktorých sa musím chrániť. Vidím varovné červené svetlá svietiace priamo predo mnou. Už viem, ako chcem aby sa ku mne správal. Už viem, čo si zaslúžim.

Mala som ho rada. Páčila sa mi jeho tvár, jeho osobnosť, ako sa ku mne správal. Páčilo sa mi, keď mi hovoril aká som krásna. Keď ma držal za pás, keď mi chytil ruku.

Všetko to však robil iba preto, lebo to bolo jednoduchšie, ako ma opustiť. Bolo pre neho jednoduchšie mi klamať, a teda klamať aj samému sebe, než začať hlbšiu konverzáciu o tom, čo je medzi nami. Bolo pre neho jednoduchšie byť so mnou, ako byť sám.

Dala som mu všetko, svoje srdce. No bola som slepá a nevidela som to. Nevidela som, že on nikdy nespravil to isté. Jednoducho som to ani nemohla vidieť. Každý v mojom okolí áno, no ja nie. Moji priatelia a rodina, oni všetci to videli. Zatiaľ čo ja som bola zaslepená jeho predstieraním.

Tak poď, prevezmi si svojho Oscara. Zaslúžiš si ho.

Najsmutnejším pre mňa je fakt, že sa ku mne v skutočnosti nikdy naozaj neprejavil. Nikdy ma neľúbil a nikdy nemal záujem. Jediné, v čom bol dobrý, bolo predstieranie tohto všetkého. Predstieral to, lebo sa mu páčila pozornosť.

A možno si naozaj myslel, že som krásna a užíval si moju spoločnosť. Pri pohľade späť však už viem, že to čo hovoril a robil, pre mňa už nemá žiaden význam.

Bol krutý. Dobre sa ku mne správal iba vtedy, keď mal vypité, alebo sme boli sami. Opitý bol celkom často, no sami sme až tak často neboli, ak vôbec. Samozrejme, vtedy som si to neuvedomovala. Mala som počúvať svoju rodinu, priateľov. Mala som načúvať sama sebe. Bála som sa však pocitu samoty. Mala som strach, že si nikoho iného nenájdem. Necítila som sa osamote dobre. Teraz už viem, že som potrebovala aby ma zranil, nech spoznám sama seba.

Teraz už viem, čo chcem a koho chcem. A sama viem byť spokojná rovnako, ako s ľuďmi, ktorí mi za to naozaj stoja.

zdroj: puckermob, foto: weheartit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating