tumblr.com

Drahý priateľ,

Už sú to roky, čo som ti niečo napísala. Roky, čo som sa ti ozvala. Teraz ti píšem tieto riadky a usmievam sa. Začínam byť znova spokojná. So sebou, s tým čo sa stalo a s tým, ako to skončilo.  Začínam novú etapu života. Život bez teba.

Pamätáš, ako sme sa spolu smiali? Alebo, keď sme sa ako malí bicyklovali a naháňali? Keď sme sa prechádzali uličkami mesta? Keď sme si písali? Ja si to pamätám. Všetky naše spomienky a zážitky. Všetko dobre. To krásne, čo sme spolu prežili. Tá radosť v našich, či skôr v mojich očiach.

tumblr_m9pjqrm70Q1qhannlo1_1280 weheartit.com

Priateľu, ďakujem ti za krásne pocity, za krajšie spomienky z detstva, keď sme netušili, čo sa s nami stane.  A vieš čo? Ďakujem ti aj za to zlé. Otvoril si mi oči. Možno nie hneď, ale už viem, že to malo význam. Teraz si myslíš, že som sa pomiatla, ako môžem byť rada za to zlé? Ale ver mi, stalo sa to najlepšie na svete, čo sa mohlo stať. Ak ti je teda smutno, že sme sa rozdelili, tak nemusí. Neplač. Neplačem ani ja. Už nie. Teraz, keď zisťujem, že to malo význam.

Neplač ani ty, priateľ môj. Buď rád, pretože vždy sa niečo deje z nejakého dôvodu. A ja ten dôvod už spoznávam. Zisťujem. A to, čo sa nám stalo, ma už netrápi. Som každým dňom spokojnejšia a šťastnejšia. Usmievam sa na svet. Usmej sa aj ty, nech už si kdekoľvek.

Priateľu, prajem ti krásny život. Plný zážitkov, ktoré ti rozbúchajú srdce. Ako sa mne rozbúchava pomaly a isto. Je to krásny pocit. Plný spomienok, na ktoré nikdy nezabudneš. Pocitov, ktoré ťa posilnia, ale aj potrápia. Krokov, pretože život máš plný krokov. Malých či veľkých.

 A až sa jedného dňa stretneme, dúfam, že sa na seba usmejeme a pôjdeme ďalej. Ži svoj život, najlepšie ako vieš a už sa nikdy neotáčaj za minulosťou.

                                                                       S pozdravom

                                                                                  Tvoja dávna priateľka

Sedela vo svojej izbe  a aj keď vedela, že tento list nedostane svojho adresáta, sa cítila šťastná. Pretože mu v hĺbke svojho srdca odpustila.  S úsmevom na perách, hodila list do kozuba a išla žiť svoj život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating