instagram.com/lara__rebecca

Poruchy príjmu potravy patria medzi najčastejšie choroby vyskytujúce sa najmä medzi dospievajúcimi a mladými dievčatami. Dôvod je veľmi jednoduchý. Z každej strany počúvame a vidíme, že ideál krásy zobrazuje krásna štíhla žena s ideálnymi mierami 90-60-90. 

A čo chcú mladé dievčatá? Chcú vyzerať presne takto, chcú sa cítiť krásne a sebavedome, no v skutočnosti nevedia, ako veľmi si ubližujú. Ak raz začnú chudnúť, nevedia, kedy prestať, pretože samy seba vidia v zrkadle stále s kilami navyše. Svojim blízkym sa pritom doslova strácajú pred očami.

Keď sa povie porucha príjmu potravy, najčastejšie ľuďom napadne anorexia. Práve s tou musela bojovať aj 20-ročná Lara Rebecca, ktorá počas puberty a dospievania prestala jesť a jej postava bola naozaj len kosť a koža. Vychudnutá, s tenkými končatinami ako konárikmi.

S touto chorobou sa však rozhodla bojovať a dnes je z nej mladá krásna a predovšetkým zdravá žena. Táto cesta však nebola jednoduchá. Počas svojho uzdravovania nenabrala len váhu, ale začala rešpektovať svoje telo, našla fyzickú aj mentálnu silu, zmysel života a sebavedomie pri pohľade do zrkadla.

Trpezlivosť a pozitívne myslenie sa v tomto prípade vyplatili. Lara dala na prvé miesto zdravie a pochopila, že váha je len číslo, ktoré nevypovedá skutočnú pravdu o tebe. Dôležité je to, čo si myslíš o svojom tele ty sama. Na svojom profile sa preto rozhodla otvorene hovoriť o svojej anorexii a o tom, aké dôležité je sa z nej dostať.

Na jej fotky, keď mala 15 či 16 rokov, sa pozerá naozaj ťažko. Vychudnutá, smutná a nezdravo vyzerajúca. Keď si ich však porovnáš so súčasnosťou, rozdiel je neuveriteľný. Vidieť, že dnes je Lara sebavedomá a silná žena, ktorá sa nevzdáva a ide za svojím cieľom. Je dôležité hovoriť o poruchách príjmu potravy nahlas.

Aj dnes sa nájde mnoho dievčat, ktoré s nimi bojujú samy a potichu. Pretože nenašli dosť síl, aby požiadali o pomoc. Nebojte sa požiadať o pomoc a priznať si, že máte problém. Len tak sa z neho budete môcť dostať, rovnako ako Lara. Tá je dnes vzorom a inšpiráciou pre ostatné dievčatá.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife