Slovenské zrúcaniny - neznáme pamiatky
Instagram/__blackberry__/goldbachdaniel_photography

Už premýšľaš nad tým, kam by si sa mohla vybrať na výlet? Či už v zime, alebo neskôr, keď bude teplo, zabudni na obkukané hrady či zámky. Prinášame ti pár tipov na neznáme pamiatky, ktoré ťa očaria rovnako.

Toto sú zrúcaniny hradov na Slovensku, ktoré sa v rebríčkoch popularity nachádzajú pod tými najznámejšími. Príjemným bonusom je aj naša krásna príroda v ich okolí a výhľady, ktoré z nich zažiješ. Tie rozhodne budú stáť za to!

Hrad Kamenica

Kamenický hrad je zrúcanina hradu nad obcou Kamenica, ležiacou neďaleko mesta Sabinov. Hovorí sa, že hrad chátra od 16. storočia, kedy v ňom naposledy sídlilo panstvo. V 19. storočí sa z jeho hradieb odobralo množstvo kameňa, ktorý bol použitý na stavbu pálenice.

Dnes na ňom prebieha obnova, o ktorú sa stará Občianske združenie Kamenná veža.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miroslava Čarná (@__blackberry__)

Hrad Korlátko

Korlátko je zrúcanina hradu, ktorá sa nachádza pri obci Cerová v časti Rozbehy, na západnej strane Malých Karpát. Pochádza z 13. storočia a opustený bol v 18. storočí.

Je to skvelý tip na výlet, ak nemáš chuť na dlhú turistiku, pretože dostať sa k nemu je veľmi ľahké. Po krátkej prechádzke lesom a niekoľkých schodoch sa ti naskytne nádherný výhľad.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @slovenskekrasnosti

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie