wallup.net

Drahá, krása inej ženy nie je absenciou tvojej krásy.

My, ženy, sa veľmi rady porovnávame a podceňujeme. Akonáhle stretneme alebo spoznáme nejaké dievča, chtiac či nechtiac sa porovnávame. Nevieme oceniť tú svoju krásu, zato ostatných vidíme ako bohov a bohyne, ktoré sú svojou krásou, štýlom a eleganciou dokonalé.

Namiesto toho, aby sme si zobrali z tých druhých inšpiráciu a boli pre niekoho inšpiráciu, ponižujeme sa a porovnávame sa s druhými. A ver mi, že nie je nič horšie ako to, keď si nevážiš samú seba.

Nebudem tu hovoriť aká si krásna, pretože ťa nepoznám. Avšak ak je niečo, čo som sa tento rok naučila, tak je to, že krása je relatívny pojem. Každému sa páči niečo iné, každý si ako krásne predstavuje niečo iné a preto frázy ako: „ona je krajšia“ či „ona je škaredšia“ sú veľmi hlúpe. A mrzí ma to, že mi trvalo tak dlhý čas to pochopiť.

Áno, fráza „Každý človek je svojim spôsobom krásny“ je síce klišé, ale pravdivé.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: .huffingtonpost.com

Namiesto toho, aby sme riešili iné a naozaj dôležitejšie veci, snažíme sa byť neustále dokonalé, neustále upravené a chceme sa páčiť každému. Tiež som mala obdobie, kedy som sa absolútne necítila vo svojej koži a každý to na mne aj videl. Mohla som sa akokoľvek snažiť a dať si na seba aj tie najkrajšie šaty, stále som sa videla v zrkadle príliš veľká, potom zas moc štíhla, neskôr mi vadili moje vlasy, nos či ústa. Začala som sa nenávidieť. Myslím si, že nič nie je zložitejšie, ako láska ku sebe samému. Sprevádza nás celý život a väčšinou proti nej bojujeme namiesto toho, aby sme išli ruka v ruke s ňou.

Pred pár dňami som si prečítala jeden pravdivý výrok:“Dnešné ženy sa už neobliekajú pre mužov, aby sa im zapáčili. Obliekajú sa pre svoje sokyne, aby na nich žiarlili.“

Drahá, krása inej ženy nie je absenciou tvojej krásy. Sebaláska a sebaprijatie je zdĺhavý a ťažký proces, avšak verím, že to zvládneš a pochopíš svoju jedinečnú krásu. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating