Pexels.com

„ Každý kráľ bol raz plačúcim dieťaťom, každá stavba bola kedysi len kresbou.

   Nie je dôležité, kde si dnes, ale kde sa dostaneš zajtra.“

Plačúcim dieťaťom si bola aj ty. Malé, krehké, nevinné stvorenie. A pozri sa na seba dnes. Si mladá, silná, zdravá a krásna žena.

Avšak, si neistá?

Máš strach?

Si zmätená?

Bojíš sa pohľadu do budúcnosti?1foto: 123rf.com

Nezáleží na tom, kde si teraz. Záleží na tom, kým si. Záleží na tvojej viere v samú seba. Ak je v tvojom živote niečo, čo chceš zmeniť, predovšetkým musíš veriť, že sa to zmeniť dá. Ak tomu budeš veriť TY, uveria tomu aj ostatní.

Ak vojdeš do tmavej miestnosti, neuvidíš nič. Ak však zapáliš sviečku, zrazu už nebude tma tmou a uvidíš svetlo. Ak ju však sfúkneš, svetlo zmizne a opäť nastane tma. Predstav si, že to svetlo zapáliš v sebe. Ak ho tam neudržíš, ono bude pomaly zhasínať, až zhasne úplne. A ty pre tmu neuvidíš všetko to, čo sa Ti ponúka. Ak však to svetlo v sebe udržíš, uvidíš cesty, vďaka ktorým budeš mať možnosť zmeniť danú skutočnosť. Ak sa vyberieš jednou cestou a do cieľa nedôjdeš, nezúfaj. Možno Ti tá druhá cesta ponúkne viac ako tá predošlá a práve ňou zmeníš to, čo zmeniť chceš.

Preto, ak práve teraz nekráčaš po ceste, po ktorej by si chcela kráčať, neboj sa. Pretože nie je dôležité, kde si dnes. Dôležité je, kde sa svojou vierou a odhodlaním dostaneš zajtra.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife