unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kam sa po čase vyparí? A ako je vôbec možné, že niečo čo tu na začiatku bolo sa stratilo nevedno kam. Mnoho ľudí si tieto otázky už minimálne raz položilo. Retrospektívne pozeráme na to, čo sa odohralo. Ako sme reagovali, ako reagovali oni, čo sme mohli urobiť inak a kde nastal bod zlomu.

Kým sa stihneme spamätať je po všetkom.

 Dnešné rýchle a uponáhľané vzťahy majú len sezónne obmedzené trvanie. Jeden na zimu, druhý na jar, cez leto najlepšie žiaden a na jeseň ďalší. Už nehľadáme partnerov na celý život. Naopak, v zime hľadáme ľudí, s ktorými strávime pokojné a sladké Vianoce, precitneme, odpúšťame a v ostatných vyhľadávame dobro, lásku, pokoj a mier. Vtedy nám to stačí. Prejde pár mesiacov a vonku začne všetko kvitnúť. So zmenou počasia, meníme partnerov.

unsplash.com

Nová jar, nový život všade navôkol, nové začiatky… Nový chlap, nová žena. Cítime v kostiach, že potrebujeme niečo na oživenie a tak meníme. Až kým sa teploty nevyšplhajú do bodu, kedy nám prirodzene stekajú kvapky potu po tvári a my sa nevieme dočkať letnej dovolenky. Obdobie  dobrodružstiev, letných lások, vzrušujúcich festivalov a zahraničných brigád. Jednoducho leto, čas kedy sa okrem šatstva zbavujeme vzťahov. Veď predsa nepotrebujeme aby nás niekto obmedzoval. Čo-to si používame, uvedomíme si, že vzrušenia a zábavy bolo dosť, čo tak sa trochu usadiť? So začiatkom nového školského roka, prichádzajú nové lásky. Počasie býva sychravé, a čo je krajšie ako bozky v daždi ? A takto to meníme, stále dookola.

Viem, že nie doslova, ale metaforicky. Kolotoč súčasných vzťahov vyznieva skoro rovnako „pritiahnuto za vlasy“ ako striedanie partnerov podľa ročných období.

unsplash.com

Koľkokrát si myslíš, že je schopné recyklovať tvoje srdce? Koľkokrát sa dokážeš zaľúbiť a potom zabudnúť? Kam zmiznú vytvorené spomienky, nahromadená láska, zaľúbené slová a spoločné plány, či rôzne sľuby? Stanú sa len stavebným materiálom pre murovanie ohrady. Najprv si ju staviame len takú malú, malinkú, až kým sa z nahromadenej lásky-nelásky nevytvorí hotový pancier okolo srdca. A potom bude musieť prísť niekto skutočne silný a trpezlivý, aby sa k nemu opäť prebojoval. Nedovoľ, aby si mala obrnené srdce. Musíš ho ochraňovať.


Pred tým všetkým.

Pred planými rečami a márnymi sľubmi.

Pred všetkým, čo nie je pravé.

 Pred všetkým, čo nie je stále.

Pred všetkým, čo nie je vážne.

Až kým nepríde niečo správne.

Niečo zvláštne krásne.

A ty nebudeš mať potrebu nič meniť, budeš chcieť zotrvať a rovnako to bude chcieť aj on. A vtedy pochopíš, že skutočná láska nikam len tak nezmizne. Ona zotrvá a premení sa len na lásku hlbšiu, ešte krajšiu, dôvernejšiu, úprimnejšiu, jednoducho tú pravú pre oboch.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating