Žena v prírode

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Strach a neistota! Taká nepríjemná situácia a predsa taká bežná. Stalo sa ti niekedy, že si vôbec netušila, čo cítiš? Nevedela si, čo chceš? Bola si zmätená?

Nič nové, však?

Strach a neistota z toho, čo sa môže stať. Čo sa môže pokaziť. Že si môžeš ublížiť alebo dokonca ublížiť niekomu, na kom ti záleží. Nepríjemná predstava. No každý sa z času na čas bojí. Každý je z času na čas neistý. Každý má z času na čas stres z toho, čo sa môže pokaziť.

Pravda je však taká, že nikdy to nemôže byť také zlé, ako si predstavuješ. Možno sa niečo pokazí, no to nemôžeš vedieť dopredu. Nemala by si sa stresovať zbytočne, lebo sama si privoláš nejakú pohromu. Samozrejme, nie v tom skutočnom význame.

Nedávno sa mi stalo niečo, čo som považovala za tabu. Hovorila som si, že sa to nestane. Lebo som sa toho dosť bála. Presnejšie toho, čo sa stane, ak sa niečo pokazí. Čo sa stane, ak sa stane to alebo ono. Vieš čo sa stalo?

Strach a neistota boli nepodstatné

Zem sa neprestala točiť, ani nezmenila smer. Nevybuchla sopka, neobjavilo sa tornádo a ani nič iné. Jediný následok? Trápne ticho, ktoré trvalo pár sekúnd. A vieš čo? Prečo sa obmedzovať, keď niečo chceš. Nemala by si sa báť a mala by si robiť veci, ktoré chceš. Lebo ver či nie, potom budeš ľutovať presne to, čo si neurobila.

Radšej budeš spomínať na to, aké boli tie chvíle pekné alebo na ten strach, ktorý ťa núti držať sa na uzde? Viem, znie to jednoducho, lebo tu sú pochybnosti a strach. No čo ak realita bude oveľa lepšia? Lepšia ako si sama dokážeš predstaviť?

Neoplatí sa ti trochu zariskovať? Možno si povieš, že cena prehry je vysoká … No to, čo sa má stať tak sa stane, či to budeš hocijako dlho odďaľovať. Skús sa drahá zamyslieť nad tým, či niekedy riskovanie nestojí za všetko. A či niekedy nie je lepšie oddať sa tomu, po čom v danom momentne túžiš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife