Pexels/cottonbro/Ella Olsson

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

O tom, že láska ide cez žalúdok, niet pochýb. Veď ktorý muž by odolal milovanej žene, ktorá mu dokáže pripraviť tak chutné jedlo, že mu na to neostanú slová? Neboj sa, nemusíš byť ani skúsená kuchárka na to, aby si to dokázala. Keď si ho chceš získať celého (doslova), stačí ti vedieť, po akých potravinách siahnuť.

Je totiž dobre známe, že určité druhy pôsobia ako prírodné afrodiziaká. Teda, ich chuť a látky, ktoré obsahujú, podporujú vášeň a libido. Posilňujú produkciu serotonínu, ktorý sa nazýva aj hormón dobrej nálady a v tele navodia pocit uvoľnenia.

My sme ti uľahčili prácu a pripravili pre teba tip na trojchodovú večeru, ktorá pozostáva práve z takých surovín. Navyše, ide o veľmi rýchle a ľahké recepty, takže s nimi nebudeš mať žiaden problém. Či už máte sviatok alebo ho chceš potešiť iba tak, rozhodne by si ich mala vyskúšať.

K tomuto menu sa bude skvele hodiť šampanské, ktoré nie len umocní atmosféru, ale zároveň aj afrodiziakom je. Nie nadarmo ho pijú zaľúbenci počas chvíľky pre seba. V malom množstve pôsobí upokojujúco.

Predjedlo

Morské plody patria k topke v tomto smere, no je nám jasné, že nie sú každému po chuti. Šancu by si ale mohla dať krevetám, s ktorými nebudeš mať veľa práce.

V nasledujúcom recepte si k ním pripravíš aj kokteilovú omáčku, v ktorej sa bude nachádzať trocha chilli. Áno, aj to dokáže pomôcť naštartovať váš večer.

Hlavné jedlo

Cesnak a špargľa taktiež patria do zoznamu potravín, vďaka ktorým majú ľudia viac chuti nie len do jedla, ale aj na partnera. Ich spojenie nájdeš v recepte na cesnakovo-maslové kuracie kúsky, ku ktorým je špargľa s citrónom ako príloha.

Opäť nenáročný recept, ktorým nič nepokazíš. Zároveň aj niečo ľahšie, keďže vás ešte čaká aj dezert.

Dezert

Čokoláda obsahuje antioxidanty, draslík, železo aj horčík. Označuje sa aj za jedlo bohov a je azda najznámejším symbolom túžby. Vyberaj však takú s vysokým obsahom kakaa, ktoré pozitívne vplývajú na srdce, znižuje cholesterol, krvný tlak a naopak, zvyšuje dobrú náladu.

V kombinácii s malinami či jahodami, ktoré obsahujú množstvo mangánu a zinku, to bude neprekonateľný dezert. Odporúčame brownie koláčik, ako zakončenie večere a začiatok vášnivej noci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating