Ako je na tom tvoja kondícia?

Máš pocit, že tvoja kondícia pomaly upadá? Že sa rýchlejšie zadýchaš a fyzická aktivita ti dáva zabrať? Jedna vec je mať silu, druhá je byť vytrvalá, rýchla a pohyblivá. Dobrá kondička ti pomáha nielen pri športe, ale zlepšuje aj kapacitu tvojich pľúc, zvyšuje imunitu či pomáha uvoľňovať stres a napätie.

Nemusíš byť dlhoročná športovkyňa na to, aby si pracovala na svojej kondičke. Naozaj to ide od nuly. Stačí, ak si zapamätáš týchto 5 základných pravidiel, ktoré ti ju pomôžu získať.

Slabá kondícia nie je tvoj jediný problém? Ak stále nevieš, prečo sa ti nedarí schudnúť, prečítaj si aj náš ďalší článok o 5 najčastejších chybách, ktoré mnohé robíme.

Je tvoja kondícia v háji? Takto si ju zlepšíš

Začínaj pomaly

Chceš začať behávať, cvičiť v posilke alebo sa venovať inej aktivite? Nezabúdaj, že nikto v tom nie je stopercentný, a už vôbec nie od prvého dňa, čo s tým začne. Rada by si behávala polhodinku ráno, no zvládneš bez prestávky 10 minút? No a?

Podstatné je začať pomaly a dosahovať ciele postupne. Ak budeš mať v hlave, že nedokážeš splniť svoj hlavný cieľ, iba ťa to demotivuje. Začni prechádzkami, potom rýchlou chôdzou a potom sa môžeš pustiť do behu.

Pravidelnosť je základ

Ak už s niečím začneš, nemala by si prestávať. Aj pár vynechaných tréningov už na tom najbližšom pocítiš. Stačí, že nepôjdeš behať 2 týždne a už sa ti bude zdať, akoby si začínala odznova.

Maj svoj plán, dodržuj režim a z toho kolotoča nevypadneš. Celkovo by si mala mať svoj rozvrh dňa a držať sa ho aj v iných oblastiach.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness