Zlé obdobie

Každá z nás občas zažíva zlé obdobie, ktoré môže trvať aj týždne. Všetko sa to odvíja od toho, ako to máš nastavené v hlave. V ťažkých chvíľach musíme zachovať pokoj a uvedomiť si, že všetko zlé sa deje z nejakého dôvodu. Nemaj strach, vďaka týmto 4 krokom to zvládneš.

Trpezlivosť ruže prináša, a to platí aj o časoch, kedy sme na dne. Ak si myslíš, že toto zlé obdobie nikdy neskončí, musíš len vydržať, pretože žiadna búrka netrvá večne. Vyskúšaj tieto 4 triky, vďaka ktorým prekonáš zúfalé časy.

Prestaň sa ľutovať

Nie je nič horšie ako to, že sa ľutuješ a tak si aj vnútorne ubližuješ. Ak ráno vstávaš s pocitom, že tvoj život nie je dobrý, nebude stáť za nič. Naše myšlienky odzrkadľujú naše vnímanie a ak chceš mať lepší život, musíš zmeniť aj svoje myslenie.

Namiesto toho si povedz, že robíš maximum a toto obdobie nebude trvať večne. Pamätaj, smiech a láska liečia, takže ak máš okolo seba správnych ľudí, si neporaziteľná.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Zhlboka dýchaj

V stresových situáciách nesmieš zabúdať na správne dýchanie a správny pitný režim. Na chvíľu sa posaď, zavri oči a dýchaj. Nechaj svoje myšlienky len tak plynúť a nerozvíjaj ich. Nedovoľ, aby ťa tvoja myseľ ovládla, pretože si silná žena, ktorá dokáže čokoľvek, čo si zaumieni.

Urob si zoznam toho, čo máš v najbližších dňoch urobiť

Ak máš pocit, že je toho na teba priveľa a prežívaš zlé obdobie, ktoré ťa psychicky ničí, urob si plánovač. Napíš si na papier všetky povinnosti, ktoré máš v najbližších dňoch splniť. Takýto zoznam ťa bude menej ťažiť, pretože bude napísaný na papieri a nie v tvojej hlave.

žena píše
zdroj: Pixabay/StockSnap

 

Prechádzka nikdy neuškodí

Pokiaľ cítiš, že potrebuješ pauzu alebo si aspoň prevetrať hlavu, choď sa prejsť. Čerstvý vzduch ti pomôže k tomu, aby si si vyčistila hlavu a nasala novú dávku energie. Okrem iného takáto prechádzka pomáha pri chudnutí, posilňuje imunitný systém a mnoho ďalšieho.

Ak sa budeš cítiš smutná a prázdna, uvedom si, že v tom nikdy nie si sama. Ťažké časy nás formujú na to, aby sme neskôr boli silnejšie a odolnejšie voči životným prekážkam. V našom článku TU sa dočítaš o 7 jednoduchých krokoch, vďaka ktorým si udržíš psychickú pohodu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife