Pexels/Anastasia Shuraeva

Hovorí sa, že partnera si podvedome vyberáme aj podľa toho, aby mal podobné charakteristické črty s našimi otcami. To isté platí aj u mužov, ktorí nevedomky vo svojich partnerkách môžu hľadať svoje matky. Ako vyplynulo z výskumov odborníkov, nejde len o náhodu alebo dohady, no je na tom niečo pravdy.

Odborníci z portálu Tesh sa rozprávali s desiatkami mužov a žien v dlhodobých vzťahoch, pričom u veľa partneriek bola vysoká pravdepodobnosť, že vyzerali alebo sa správali ako ich matky. Podľa psychológov ide o normálnu vec, pretože vzťah s matkou je prvý, ktorý si muž v živote vytvorí.

Takéto partnerstvo ale môže fungovať len v prípade, že muž má s matkou dobrý vzťah. Ak by spolu nevychádzali, skôr či neskôr by sa s takouto partnerkou mohli hádať a čo je ešte horšie, dve najdôležitejšie ženy jeho života by sa nemali rady a mohli by medzi nimi vznikať konflikty.

Ďalšia štúdia zverejnená na portáli DailyMail, ktorej sa zúčastnilo 53 párov. Až dve tretiny mužov sa nechtiac zamilovali do ženy veľmi podobnej svojej matke. Ide prevažne o podobné povahové vlastnosti a hodnoty, napríklad láskavosť, tolerantnosť, empatia či vernosť.

Ako je to so ženami a ich otcami?

Čo sa týka nás žien, výsledky prieskumov sú prekvapivo podobné. Portál Science Daily uviedol, že ženy, ktoré mali so svojimi otcami dobré vzťahy v detstve, si vyberajú partnerov, ktorí sa na nich podobajú. Naopak, ak medzi nimi dobré vzťahy neboli, podobným partnerom sa oblúkom vyhýbajú.

Ide o veľmi zaujímavé zistenie. Skús sa zamyslieť nad tým, ako vychádzaš so svojím otcom a porovnaj si jeho vzhľad alebo povahové črty so svojím priateľom. Vidíš medzi nimi nejakú podobnosť?

Zdroj: tesh.com & dailymail.co.uk & sciencedaily.com 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating