instagram/milakunism/bradleycooper__original

Koľko rečí ovládaš, toľkokrát si človekom. A to platí aj pre známych hollywoodskych hercov. Možno ťa to prekvapí, ale niektorí neostali iba pri angličtine a ovládajú aj iný jazyk. Vieš, ako sa k nemu dopracovali?

Mila Kunis

Angličtina nie je rodným jazykom Mily Kunis. Tá sa narodila na Ukrajine a presťahovala s rodinou do USA, keď mala 7 rokov. Vtedy sa musela naučiť angličtinu. Materinským jazykom často nerozpráva, no ak áno, ide jej to úžasne. Nestratila sa vďaka tomu ani na premiére svojho filmu v Rusku.

Bradley Cooper

Bradley je nie len šikovný herec, ale aj žiak. Jedného dňa si povedal, že sa musí naučiť nový jazyk. Trvalo mu iba 6 mesiacov, kým sa naučil plynule rozprávať po francúzsky. Nie len, že sa v tomto jazyku dohovorí, ale vraj má aj skvelý prízvuk. Gramatika mu však nejde.

Natalie Portman

Natalie hovorí okrem angličtiny ďalšími 5 jazykmi! Zdá sa, že cudzia reč je niečo, čo ju teda naozaj baví. Narodila sa v Jeruzaleme, takže hovorí hebrejsky, ďalej ovláda španielčinu, francúzštinu, nemčinu a dokonca japončinu!

Sandra Bullock

Málokto vie, že mama tejto herečky je rodená Nemka a Sandra vďaka tomu nemčinu ovláda. Dokonca má skvelý dialekt a keď si preberala filmovú cenu v Nemecku, za svoj prejav v tejto reči si vyslúžila obrovský potlesk.

Ben Affleck

Povedala by si, že Ben Affleck dokonale ovláda španielčinu? Keď mal 13 rokov, krátko žil v Mexiku, kde sa túto reč naučil. Dokonca má mnoho španielskych kamarátov, s ktorými sa vďaka tomu dorozumie.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth dokáže svojou španielčinou zahanbiť aj rodených Španielov. Učila sa túto reč na škole a dostala príležitosť pokračovať v štúdiu v samotnom Španielsku. Okrem toho je rovnako skvelá aj vo francúzštine.

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News