instagram.com/_hubiehalloween_ , instagram.com/practical_magic_movie

V sobotu je Halloween a to znamená, že bude magický víkend! Tento deň (31. októbra) môžeme nazvať aj „sviatok s karnevalovým charakterom“, pretože ľudia sa večer obliekajú do masiek a chodia po ulici. Halloween tiež symbolizuje predvečer Sviatku všetkých svätých, ktorý sa oslavuje na našom území.

Aj keď je tento sviatok americký, nič ti nebráni v tom, aby si si pozrela filmy, ktoré sú strašidelné a majú v sebe prvky mágie.

Hubieho Halloween

Novinka od Netflixu, ktorou môžeš začať. Hubie nie je vo svojom rodnom meste moc obľúbený, no na Halloween sa napriek tomu dobrosrdečne stará o bezpečnosť občanov. Tento rok sa však budú diať strašidelné veci, ktoré si vyžadujú nebezpečnú a pátraciu akciu.

Addamsovci

Kto by nepoznal túto svetovú rodinu! Tentokrát si ich môžeš pozrieť v animovanej podobe a to rovno na Halloween. Prinesú ti určite veľa zábavy a smiechu, pretože sa budú snažiť ostatným v okolí ukázať, aká sú dobrá a spoločenská rodina.

Magická posadnutosť

Romantická komédia, ktorá so sebou prináša prvky mágie a veľa čarov. Dve sestry, ktoré bývajú v malom meste, sú čarodejnice. Obidve túžia po láske a rozhodnú sa, že to nenechajú len tak. Avšak, dá sa láska nájsť pomocou kúziel?

V tom dome straší

Taktiež trochu starší animovaný film, no nikdy nesklame. Domy na Halloween bývajú strašidelnejšie, než bežne cez rok. Chlapec Walter má rovno jeden oproti tomu svojmu. Ak si zvedavá na to, čo sa stane, keď tam vstúpi, určite si túto animovanú rozprávku pozri.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife