Photo by NEOSiAM 2020 from Pexels

Ghosting. Nový trend rozchádzania sa. Ide o to, keď sa partner po tom všetkom neozve a jednoducho zmizne. Je to najkrutejšie „odkopnutie“ ženy či muža. A najviac to robia muži ženám.

Mnohé z nás si nevedia vysvetliť, prečo je tomu tak. Veď pred chvíľou sme boli spolu. Mali sme super rande, super stretko a zrazu nastalo akosi ticho. Nevieš si vysvetliť, kvôli čomu toto nastalo. V hlave ti prúdi milión myšlienok, ktoré by si mu povedala. Rozmýšľaš, ale na nič neprichádzaš. Pozeráš každú chvíľu na mobil.
Mobil nezvoní, necinká. Na facebooku čakáš správu a nič. Je prihlásený, zrazu sa odhlási a potom prihlási, a stále dookola. Nevieš, čo si máš myslieť. Tak to tiež robíš.

Chceš mu napísať, ale nevieš, či robíš správnu vec. Prečo by si sa ty mala ozývať, keď povedal, že ti napíše. Tak mu píšeš. Rovnako ako obyčajne, hlavne nech nezistí, že ti to vadí. Napíšeš mu: Ahoj, ako sa máš, alebo ho dokonca pochváliš a napíšeš mu, aké to bolo krásne, že to super vymyslel. Ale on stále nepíše. Odhlásil sa alebo si vypol telefón. Po chvíli vidíš videné a žiadna správa od neho. Vtedy máš chuť si tresnúť po hlave, vyčítaš si, že si mu písala. Máš v sebe tak neskutočný adrenalín, že by si dokázala predbehnúť aj Foresta. Rozhodneš sa to predýchať alebo sa pomstiť. Väčšina žien to predýcha a ide ďalej. Ale priznajme si, stále ti prebieha hlavou otázka Prečo? Čo som urobila zle? Čo sa mu nepáčilo? Veď som ani veľmi neukázala seba, aby sa nezľakol, alebo som toho ukázala príliš? Všetko bolo také krásne …

Podľa psychológov ghosting je, keď si vytváraš nejaký vzťah a človek zrazu zmizne z tvojho života. Ak sa staneme obeťou ghostingu pocítime rovnakú bolesť ako fyzickú. Prichádzajú depresie, frustrácie a vyvolá to v nás úzkosť. Padne nám sebavedomie. Nedostaneš odpoveď na to, čo sa vlastne stalo. Spôsobuje to neistotu. Spochybňuješ seba ako človeka. Včera bolo všetko super a dnes neexistuješ. Je to spôsob, ako dať najavo odmietnutie. Musíme sa zmieriť s tým, že ten človek nechce byť s nami vo vzťahu. Nevie si s nami predstaviť spoločnú budúcnosť. Urobil to však najkrutejším spôsobom. Je to x-krát horšie ako normálny rozchod.

Ghosting v nás zanechá väčšiu stopu ako normálny rozchod. Ghosting môže vplývať na naše ďalšie vzťahy. Po ghostingu je žena obozretná. Má obavy. Všetko prebieha rovnako krásne. Bojí sa, že to zažije opäť alebo jednoducho neverí mužom. Najlepším liekom je baviť sa a užívať si spoločné chvíle, a najlepšie vo vzťahu komunikovať a vyjasniť si veci, aj keby sa malo jednať o rozchod.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating