Začiatok vzťahu

Začiatok vzťahu je dôležitý napríklad na to, aby ste sa s partnerom zohrali v rôznych smeroch. Na to je ale potrebný čas. Čas, za ktorý sa lepšie spoznáte a začnete spolu fungovať aj bez toho, aby ste boli stále prvotne pobláznení. Počas prvých týždňov či dokonca mesiacov hľadáte vašu spoločnú cestu a formujete vašu súhru. Nie je ničím zvláštnym, že práve vtedy vedia nastať rôzne problémy.

Každý jeden vzťah je úplne iný, takže to, na čo si bola zvyknutá u svojho bývalého, teraz už vôbec platiť nemusí. S novým partnerom prichádza aj nový „režim“, zvyky, iné aktivity, iná forma komunikácie či pochopenia a veľa ďalšieho.

Aby ste už vopred dokázali predísť nepríjemným partnerským situáciám, ktoré môžu nastať, je veľmi dôležité, aby ste boli už od samotného začiatku k sebe úprimní a vyjasnili si to, čo chcete, aby bolo pre druhého známe.

Pri každom páre je dôležité niečo iné, no tieto 3 veci by ste určite mali spoločne prebrať čo najskôr.

Dvojica v objatí
zdroj: Instagram/couplegoals

Osobné hranice

To, že máš s niekým vzťah, neznamená, že máš zabudnúť na svoj vlastný život a úplne sa prispôsobovať tomu druhému. Môže sa stať, že budete mať úplne inú predstavu o tom, koľko času tráviť spoločne a akým spôsobom.

Je normálne, že zaľúbenci chcú byť čo najviac spolu, no všetkého veľa škodí. Povedzte si na rovinu, kedy potrebujete chvíľu iba pre seba, či kedy trávite večer s priateľmi, aby potom nevznikali zbytočné žiarlivostné scény.

K osobným hraniciam môžeš zaradiť aj iné veci, pri ktorých nechceš byť obmedzovaná. Napríklad, ak nemáš rada, ak má tvoja polovička tendenciu rozhodovať v spoločných veciach za teba, či ak ti vadia časté „kontrolné“ telefonáty.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating