Photo by Omar Lopez on Unsplash

Ľudia sú spoločenské tvory. Potrebujú vzájomnú interakciu a vzťahy, aby mal ich život zmysel. Od školky si budujeme priateľstvá a rokmi spoznávame stále nových a nových ľudí. Niektorí sú tu s nami naozaj dlho, no to však neznamená, že tu aj musia byť.

Teda, že ich aj skutočne potrebuješ. Detstvo, škola, práca či koníčky nám do života priviedli rôznych ľudí. Nevybrala si si ich, no aj tak sa z vás stali kamaráti. Ako dospievaš a meníš svoje myslenie a vytváraš si vlastné hodnoty, zisťuješ, že s niektorými kamarátmi si na tom úplne rozdielne.

Vtedy je čas odstrihnúť ich od seba. Dať zbohom ľuďom, ktorí vidia svet inak ako ty, ktorí ti uberajú energiu svojou negativitou, či tvoj život v žiadnom smere neobohacujú. Nie je na tom nič zlé „pretriediť“ si putá a nechať si len tých, na ktorých ti naozaj záleží.

Možno na to nemáš odvahu, či sa bojíš, že ťa bude trápiť svedomie. No ver, že to bude mať úplne opačný účinok. Už viac nemusíš počúvať o tom, čo ťa vôbec nezaujíma, už nemusíš riešiť problémy, s ktorými nič nemáš, a trápiť sa v hlave nad tým, čo do nej ani nepatrí.

Je čas obklopiť sa takými ľuďmi, ktorí ťa potiahnú vpred. Takými, pri ktorých sa cítiš v úplnej pohode, na nič sa nehráš, nepremýšľaš na slovami, ktoré vypustíš z úst. Jednoducho budeš sama sebou. Tvoj čas je vzácny, preto ho venuj len niekomu, koho čas by si s ním chcela zdieľať aj ty sama. Uvidíš, že tvoj život bude kvalitnejší.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife