Žena na vlakovej stanici

Nie sú spojené iba so začiatkom nového roka. Môžu prísť nečakane, ale aj plánovane. Môžeme sa na ne tešiť, ale rovnako mať z nich aj obrovský strach. Životné zmeny nám totiž dokážu prekopať všetky základy, zvyky, ale aj vízie budúcnosti. To, čo ťa desí, však môže priniesť niečo, čo nebudeš nikdy ľutovať.

Avšak, na to prídeš až po istom čase. Nikdy nie vopred. A to je to, prečo sa toho možno tak veľmi bojíš. Netušíš, či to dopadne dobre, alebo ti malá či veľká zmena narobí v tvojom známom svete poriadny zmätok. Chcela by si mať v rukách istotu, že každé tvoje rozhodnutie a krok iným smerom bude stáť za to.

Životné zmeny ti neohlásia výsledok

Sú len 2 možnosti. V tom „horšom“ prípade pôjde o zmenu, ktorá nedopadne tak, ako by si očakávala. Možno budeš sklamaná, no i tak minimálne aspoň poučená. Všetko zlé je predsa na niečo dobré, no nie? A všetko sa deje z určitého dôvodu. Kým tomu nedáš šancu, tak to nezistíš.

V tom druhom prípade prídeš na to, že to, čo ti robilo veľký strach, je nakoniec to najlepšie, čo sa ti mohlo prihodiť. Rozhodnutie, nad ktorým si tak dlho premýšľala, by si dnes urobila bez zaváhania. Ale aj to je niečo, čo si musíš vyskúšať na vlastnej koži. Dôležité je, aby si si zapamätala len jednu vec. Teda, pár múdrych slov, ktoré ťa môžu povzbudiť.

Nesmieš sa báť vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Nesmieš si myslieť, že padneš na dno, ak spravíš niečo inak. Aj keby sa tak stalo, nikto tam nie je večne. Nepoznané veci nie sú zlé. Sú tu na to, aby si im dala šancu. Nemaj strach spraviť zmenu, ak po nej tvoja duša piští. Ona presne vie, čo potrebuješ. Napovedá ti, akou cestou ísť, aby si na jej konci našla to, čo si vždy chcela.

Ten pocit, keď cítiš krivdu, smútok, bezmocnosť … Problémy sa hromadia, pocity zhoršujú. Všetko sa to zhromažďuje vo vnútri, buble to tam, až to vyrazí na povrch. Ak si na dne a sama, slová v našom predošlom článku sú venované tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife