Vianoce sa nezadržateľne blížia. Obdobie, ktoré sa stalo hlavným terčom reklám a obchodných ťahov, sa stáva skutočnosťou. A k sviatkom mieru a pokoja, ako sa zvyknú nazývať, neodmysliteľne patria aj darčeky. Samozrejme, že ľudí, ktorých ideme obdarovať chceme potešiť a so svojím darčekom darovať aj kúsok seba. A najlepším spôsobom je darovať handmade.

Prvou výhodou handmade darčekov je, že sú „ušité“ na mieru. Prostredníctvom ručne vyrobených vecí najlepšie vyjadríš, ako ti na danom človeku záleží a aké dôležité momenty ste spolu zažili. Týmto spôsobom daruješ niečo výnimočné a nebudeš sa musieť obávať že osoba, ktorej si darček dala, sa stretne s niekým, kto bude mať rovnaký kúsok ako ona.

pexels-photo-159983

foto: www.pexels.com

Ďalšou výhodou je, že sa zabavíš a hlavne, urobíš niečo aj pre seba. Pomocou ručnej výroby podporuješ svoju jemnú motoriku. Rozvíjaš svoje myslenie, dávaš priestor fantázií a rozhodne sa odreaguješ.

Handmade vôbec neznamená, že musíš robiť to, čo ťa nebaví. Nemusíš vyšívať či štrikovať šály a ponožky pre celú rodinu. A už vôbec to nemusí byť o kreslení. Stačí, ak popustíš uzdu fantázií a aj z kúpeného darčeka vykúzliš originál.

V prípade, že chceš obdarovať svoju polovičku partnerským tričkom, skús vám vyrobiť vlastné a originálne. Nestaneš sa tak súčasťou davu, kde nevieš kto je koho queen a kto koho king.

pexels-photo-24175

foto: www.pexels.com

Pokiaľ si naozaj nevieš dať rady s tým, čo vymyslieť, na internete nájdeš množstvo super nápadov od vlastnoručných náramkov až po oblečenie. Stačí už len navštíviť obchod s kreatívnymi potrebami a môžeš začať. Neboj sa improvizovať a teš sa zo svojej práce.

Uvidíš, že keď s tým raz začneš, už nebudeš chcieť prestať. Určite ti urobí radosť vidieť šťastie v očiach tvojich blízkych. Po čase v sebe prebudíš kreatívnu dušu a začneš vidieť niečo na veciach, na ktorých ostatní neuvidia nič. Budeš mať možnosť zreštaurovať a zachrániť kúsky, ktorých by si sa za iných okolností musela vzdať. Ale hlavne, budeš šťastná.

cover foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife