Vianoce sa nezadržateľne blížia. Obdobie, ktoré sa stalo hlavným terčom reklám a obchodných ťahov, sa stáva skutočnosťou. A k sviatkom mieru a pokoja, ako sa zvyknú nazývať, neodmysliteľne patria aj darčeky. Samozrejme, že ľudí, ktorých ideme obdarovať chceme potešiť a so svojím darčekom darovať aj kúsok seba. A najlepším spôsobom je darovať handmade.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Prvou výhodou handmade darčekov je, že sú „ušité“ na mieru. Prostredníctvom ručne vyrobených vecí najlepšie vyjadríš, ako ti na danom človeku záleží a aké dôležité momenty ste spolu zažili. Týmto spôsobom daruješ niečo výnimočné a nebudeš sa musieť obávať že osoba, ktorej si darček dala, sa stretne s niekým, kto bude mať rovnaký kúsok ako ona.

pexels-photo-159983

foto: www.pexels.com

Ďalšou výhodou je, že sa zabavíš a hlavne, urobíš niečo aj pre seba. Pomocou ručnej výroby podporuješ svoju jemnú motoriku. Rozvíjaš svoje myslenie, dávaš priestor fantázií a rozhodne sa odreaguješ.

Handmade vôbec neznamená, že musíš robiť to, čo ťa nebaví. Nemusíš vyšívať či štrikovať šály a ponožky pre celú rodinu. A už vôbec to nemusí byť o kreslení. Stačí, ak popustíš uzdu fantázií a aj z kúpeného darčeka vykúzliš originál.

V prípade, že chceš obdarovať svoju polovičku partnerským tričkom, skús vám vyrobiť vlastné a originálne. Nestaneš sa tak súčasťou davu, kde nevieš kto je koho queen a kto koho king.

pexels-photo-24175

foto: www.pexels.com

Pokiaľ si naozaj nevieš dať rady s tým, čo vymyslieť, na internete nájdeš množstvo super nápadov od vlastnoručných náramkov až po oblečenie. Stačí už len navštíviť obchod s kreatívnymi potrebami a môžeš začať. Neboj sa improvizovať a teš sa zo svojej práce.

Uvidíš, že keď s tým raz začneš, už nebudeš chcieť prestať. Určite ti urobí radosť vidieť šťastie v očiach tvojich blízkych. Po čase v sebe prebudíš kreatívnu dušu a začneš vidieť niečo na veciach, na ktorých ostatní neuvidia nič. Budeš mať možnosť zreštaurovať a zachrániť kúsky, ktorých by si sa za iných okolností musela vzdať. Ale hlavne, budeš šťastná.

cover foto: pexels.com