Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vďačnosť si zvyčajne spojíš s úsmevom, radosťou, bezstarostnosťou. Vyjadruješ ju osobe, ktorá ti nezištne pomohla, ochotne poradila, alebo ťa  “iba“ trpezlivo vypočula, či inak potešila. Nahlas poďakuješ  za pozvanie na kávu, kompliment, či darček. V duchu ďakuješ  za prítomnosť milovanej osoby v tvojom živote, či úspešné vyriešenie problematickej situácie.

Ja sa chcem tentoraz poďakovať tebe, možno to čítaš,  za to že si mi ublížil alebo ublížila. Za to že máš potrebu ma neustále ohovárať, znepríjemňovať mi život a podkopávať nohy.

Pýtaš sa prečo? Vysvetlím ti.

boss-fight-stock-photos-free-high-resolution-images-photography-women-woman-watching-waiting-768x512

Lebo vďaka tebe som silnejšia. Kedysi som si myslela, že ma nezaujíma, čo o mne hovorí niekto iný. Pravdu som mala len čiastočne. Keď som sa ocitla v dennodennom kontakte s tebou a tvojim neférovým správaním, priznávam, na moment ma to vyviedlo z miery. Teraz ma to už nerozhádže a je mi naozaj jedno,  čo si myslíš. Ak mi to nedokážeš povedať do očí, nezaoberám sa tým. Nie je to môj problém, ale tvoj.  Rieš si ho sám.

Poznám svoju hodnotu.  Uvedomila som si, že nemá zmysel trápiť sa tebou a tvojimi slovami. Tvoja neopodstatnená nenávisť a závisť si nezaslúžia moje slzy a skrivený úsmev. Jednoducho mi za to nestoja. Vážim si totiž  sama seba. Už ma nezaujíma, či sa páčim ľudom v miestnosti, ale či sa tí ľudia páčia mne. Moje psychické pohodlie mi je prednejšie.

Stocksy_txp3511c4a5qMg000_Small_585426

Som odhodlaná na sebe pracovať ešte viac.  Pretože som zistila a nezávisle od seba mi mnoho ďalších ľudí potvrdilo, že len človek, ktorý nie je spokojný sám so sebou a so svojim životom má potrebu zhadzovať toho druhého.  Ja mám svoj život rada a každú voľnú chvíľu chcem využiť na svoj vlastný rozvoj a pohyb vpred. Nemám čas riešiť životné príbehy iných ľudí, pretože si píšem vlastný príbeh a chcem, aby bol čo najkrajší. Venujem sa radšej sebe a tomu, čo mi prináša radosť.

Ukazuješ mi, aká byť nechcem.  Chcem sa usmievať,  užívať si a radovať sa. Nie byť zatrpknutá, zakomplexovaná a s  prízemnou  potrebou niečo si dokazovať. Chcem ľuďom prinášať pozitívnu energiu, nie bôľ. Tvoje správanie je totiž  tvojou vizitkou, nie mojou.
Čo si myslíš, akú mienku má o tebe človek, keď pred ním poohováraš polovicu populácie? Radšej sa pozri do zrkadla a porozmýšľaj, či sa nesprávaš ako v škôlke.

zdroj fotografií: Stocksy

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating