Photo by Just Name from Pexels

Zamýšľaš sa medzi všetkými negatívnymi správami a udalosťami aj nad tými peknými, ktoré sa ti každý deň udiali? Veľa ľudí v posledných týždňoch premýšľa skôr negatívne a prehliadame aj veci, ktoré by nás za iných okolností potešili. Preto je čas napraviť to.

Jedného dňa som si vypočula podcast od Maťky Buckovej, ktorú nájdeš ako The Buca Talks. Hovorila o tom, ako si začala zapisovať to, čo jej každý deň vyčarilo úsmev na tvári. Potom som si našla aj jej príspevok na Instagrame a skutočne išlo o maličkosti, ktoré by si ty možno prehliadla a vôbec nepovažovala za prínosné. Vieš čo je na tom všetkom ale dobré? Že aspoň počas chvíľ, kedy budeš premýšľať nad tými peknými vecami, zabudneš na tie zlé.

View this post on Instagram

What Made Me Smile This Week😊 ———- Pondelok 4/13 Úprimne ani som nepostrehla, že bola Veľká Noc. S Honzom sme začali spoločne strečovať. A začal makať na mobilite. A stabilite. Musí aj on musím aj ja. Vidieť ho, že chce je pre mňa najviac a okrem slz sa vzdy usmievam. ————- Utorok 4/14 Celé dni doma môže mať svoje čaro. S Honzíkom si dávame GIVING FREE HUGS. Keď niekto začne pípať po byte a príde za tým druhým s otvorenými rukami, že chce rozdať objatie. Skúste to. —————- Streda 4/15 Už druhý týždeň konštantne v bežeckom tréningu. Prvýkrát v živote. Teším sa zo seba. Stredy mávam tempo behy, ktoré chodím behať k Dunaju. Slnko, tempo, psychika, všetko na správnom mieste. Kúpila som si moj prvý hydrovak na dlhé behy. Happy som! ——————— Štvrtok 4/16 Pre mojich kolegov som vymyslela FIRST AID KIT balíčky firemné – a celý deň som im ich autom roznášala ako správny WOLTák. Vidieť každého made me smile 😊Poobede sme išli na prechádzku do lesa, kde Honza padol do potoka. 🤦🏻‍♀️😂 Akože bolo to aj vtipne aj strašidelné ale all goood. ———- Piatok 4/17 Grécký obed so Suvlaki a Bucko ženami. Prvý dvojfázovy bežecký tréning. Na rúškach je jediná dobrá vec tá, že nikto nevie že som žena, takže keď bežím žiadne výkriky a popiskovania. Možno len nechápu ako môže mať hentek chlap taký zadok 🙋‍♀️ ———- Sobota 4/18 Oddychový deň a opalovanie s Frankly a Honzom v parku.Frankly objavila čaro kamienkov, kde si brúsila pazúriky a vyjedala ďatelinku. Nahrávala som neskoro večer podcast omšu a tešila sa ako sa vám bude páčiť. Plus rešpekt pred nedeľnajším behom- čaká ma 15 km.🤘🏻😊 dam to? . . #whatmademesmilethisweek #sunday #morning #podcast #life #coffee #love #lovers #sport #run #feels #motivation

A post shared by Matka Buckova (@ijembuca) on

Vieš aká maličkosť dnes potešila mňa? Ráno som oprala veci, vyvesila som ich na balkón a už večer som ich suché a voňavé mohla rovno odložiť do skrine. Pre niekoho možno úplná blbosť, ale aspoň sa nebudem musieť najbližšie dva dni vyhýbať stojanu v izbe. Týmto som len chcela poukázať nad to, že niekedy môže ísť naozaj o úplné bizarnosti, na ktorých by iným nezáležalo.

Skús to aj ty. Zamysli sa nad celým svojím uplynulým týždňom a v každom dni nájdi aspoň jednu pozitívnu vec, pri ktorej si sa usmiala alebo si si aspoň pomyslela, že si šťastná. Môžeš nad tým len rozmýšľať, ale slová, ktoré si napíšeš, budú mať vždy väčšiu hodnotu. V ťažkých časoch sa k nim napríklad budeš môcť vrátiť a vďaka nim sa ti možno zlepší aj nálada.

zdroj: Photo by Pixabay from Pexels

Môžeš si dokonca založiť aj denník a takúto vec si zapísať každý deň, kým to máš čerstvo v pamäti a nezabudneš na to. Je veľmi dôležité rozmýšľať nad vecami, za ktoré si vo svojom živote vďačná. Keď si do svojho života budeš vpúšťať viac pozitívnych myšlienok, uvidíš, že časom začneš mať lepšiu náladu a celkovo sa budeš cítiť akosi lepšie. Nestojí to aspoň za vyskúšanie?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife