Vzťah s rodičmi

Mať dobrý vzťah s rodičmi je naozaj na nezaplatenie a nie každý sa tým môže pochváliť. Ak ten váš nie je taký skvelý, aký by si chcela, skús sa otestovať a zisti, čo by si mala urobiť pre jeho zlepšenie.

Rodičia ti radia, ako sa máš zachovať v určitej situácii. Ako reaguješ?

Ako často ich navštevuješ?

Máš s nimi spojené príjemné spomienky, ku ktorým sa rada vraciaš?

Ako často od nich počuješ, že im chýbaš a že ťa majú radi?

Chcela by si byť takým rodičom pre svoje deti, ako sú tí tvoji pre teba?

Čo by si im chcela práve teraz povedať?

Čo by si mala urobiť, aby sa ti zlepšil vzťah s rodičmi? Otestuj sa a zisti odpoveď
ODPUSŤ IM TO, ČO UŽ JE DÁVNO ZA VAMI.
Je v tebe veľa hnevu. Je niečo, čo svojim rodičom stále nevieš odpustiť a pokiaľ sa to nestane, váš vzťah sa nezlepší. Pokiaľ sa cez to nedokážeš preniesť sama, mala by si zájsť za odborníkom. A potom sa určite úprimne porozprávať aj s rodičmi.
NAVŠTEVUJ ICH ČASTEJŠIE.
Možno by ste mali viac príležitosti si porozumieť a zlepšiť váš vzťah, ak by si ich častejšie navštevovala a nezabúdala im písať či volať. Určite by to ocenili, pretože im veľmi chýbaš.
ZMIERNI SVOJE EGO.
Ak chceš zlepšiť vzťah s rodičmi, mala by si zmierniť svoje ego. Máš pocit, že o tebe nič nevedia a ich prehnaná starostlivosť ti lezie na nervy. Nech sa radšej pozrú na seba, ako žijú, myslíš si. Svojich rodičov musíš brať takými, akí sú a pochopiť, že ti nechcú zle. Len to proste inak nevedia, ale stále sú to tvoji rodičia.

Bohužiaľ, naši rodičia nie sú vždy príkladom pre nás a na ich chybách by sme sa mohli poučiť. V našom staršom článku sa dozvieš, akou matkou by si nemala byť. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy