Každý deň rozmýšľam, kam sa pomaly vytratilo všetko to pekné medzi nami. Začal si ma brať ako samozrejmosť? Prestal si si ma vážiť? Už si mnou presýtený? Kopa týchto otázok mi behá v hlave a ja naozaj neviem, kde nastal ten skrat.

Veta „začiatky sú vo vzťahoch najkrajšie“, pre mňa nikdy predtým neplatila. Ja som vždy milovala práve to pokračovanie. Keď už vzťah bol zabehnutý, keď už sme s priateľom boli na seba zvyknutí. Vedeli sme kto čo má rád, dopĺňali sa a poznávali svoje hlbšie zákutia. Potom prišiel on a až vtedy som pochopila tú vetu, že to tak naozaj môže byť, že naozaj krásne boli tie prvé chvíle, dni, mesiace.

On, taký tvrdý chlap, nerád prejavujúci city, zrazu bol nežný a keby láska nadnáša, asi by lietal v oblakoch. Bol tak vnímavý, starostlivý, obetavý… Áno, to bola sila začiatkov. Keď si chlap ešte ženu získava a dokázal by pre ňu urobiť aj nemožné. Zobrať si v práci voľno, vstať skoro ráno len preto, aby ju odviezol na skúšku. Ostať hore do noci len kvôli tomu, aby sa rozprávali, nechať ju prepínať rádio v aute, hovoriť ako len jej nechá šoférovať svoje auto, atď…

Áno, na začiatku si nastavil latku vysoko a ja sa teraz neviem stotožniť s tým, čo sa deje teraz. Chýbajú mi tie časy, keď si sa mi so všetkým zdôveril, keď si sa tešil na každý moment so mnou, keď si chcel zastaviť čas, ten čas, ktorý bol len náš, náš spoločný. Keď som bola tvojou prvou myšlienkou len čo si ráno otvoril oči. Keď sme sa od seba nevedeli odtrhnúť a lúčenie trvalo aj dve hodiny.

Zavolal si cez deň len preto, aby si ma počul a spýtal ako sa mám a aký mám deň. Bola som tvoja priorita a hlavná rola tvojej budúcnosti patrila aj mne.

Chýba mi pocit prvenstva, ktorý si mi dával. Pocit dôležitosti a hlavne lásky. Chýba mi ten chlap, ktorý si ma vážil, ktorý mi tak strašne pomotal hlavu a do ktorého som sa zaľúbila ako mladá puberťáčka.  Vieš, ktorá vec mi asi chýba najviac? Tvoj úprimný úsmev a ten pohľad, keď si sa na mňa zadíval. Už si  hovoriť ľúbim Ťa ani nemusel. Bolo to silnejšie než všetky slová. Objatie, ktoré mi dávalo pocit bezpečia a všetku lásku sveta. Držal si ma za ruku a tým sme tvorili celok.

Vravíš, že o mňa nechceš prísť, ale každým dňom mám pocit, že by to bolo najlepšie riešenie. Raz som ti sľúbila, že ťa spravím tým najšťastnejším mužom na svete. Možno mojim odchodom dodržím, čo som sľúbila…

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating