instagram.com/anny.thing, _nikoll__

Vonku nám zavládli horúčavy a často nám nepomôže nič iné, len sa poriadne schladiť. Ak nemáš rada kúpaliská a radšej si v prírode, máme pre teba niekoľko tipov. Určite ich radi využijú všetci z Bratislavy a blízkeho okolia, prípadne si môžeš urobiť výlet a spoznať niečo nové.

Vybrali sme najznámejšie a najlepšie hodnotené jazerá v okolí Bratislavy. Samozrejme, že sa ich nachádza v našom hlavnom meste oveľa viac, takže ak sme vynechali niektoré, ktoré máš overené a rada tam chodíš, napíš nám do komentára. Ostatné baby tvoj tip určite ocenia.

Zlaté Piesky

Zlaté Piesky patria jednoznačne k najobľúbenejším jazerám v Bratislave, no zároveň sú často aj preplnené, čo nemusí vyhovovať každému. Ak ideš ale s partiou, chceš si posedieť v bufete, prípadne ťa láka vyskúšať nejaký vodný šport, toto miesto bude pre teba ako ideálne. Okrem wakeboardingu si môžeš zahrať volejbal, tenis či minigolf.

Kuchajda

Často navštevovaným jazerom je aj Kuchajda, ktorá sa nachádza v blízkosti Polusu. V minulosti malo jazero problémy s výskytom siníc a taktiež tam našli aj niekoľko utopených tiel, no ani to neodrádza ľudí od kúpania. Nachádzajú sa tam aj bufety, môžeš si tiež zašportovať alebo len tak leňošiť a čítať si napríklad knihu.

Čunovské jazerá

Čunovské jazerá sa tešia v poslednej dobe veľkej obľube, aj napriek tomu, že je tam striedavo zakázané kúpanie. Ani zákaz ale neodrádza ľudí od toho, aby sa osviežili v čistučkej vode. Okolo jazera je množstvo malých pláží, kde ľahko nájdeš aj nejaké to súkromie, ak si chceš oddýchnuť. Problém je ale s parkovaním, hneď pri jazere sa parkovať nedá a ak to aj skúsiš, koleduješ si o papuču a pokutu.

Veľký Draždiak

V Petržalke nájdeš obľúbené jazero Veľký Draždiak, ktoré navštevuje veľa ľudí. Vyhovuje aj rodinám s malými deťmi, pretože pri brehu je plytká voda. Ak ti nevadí hluk, množstvo návštevníkov a vôňa smažených lángošov, určite sem niekedy zavítaj.

View this post on Instagram

♥️ #beautifulview

A post shared by @ nikoletakralinova on

Rusovské jazero

Rusovské jazero patrí k obľúbeným kvôli výbornej lokalite. Nachádza sa hneď vedľa hrádze, takže ak sa vyberieš na bicykel alebo korčule, môžeš sa prísť osviežiť. Voda je príjemná a čistá, no nenájdeš tu žiadny bufet ani toalety. Čo tu ale nájdeš, je nudapláž. Ak sa chceš opaľovať a nechceš biele miesta od plaviek, je to ideálne miesto pre teba.

Šutrovka v Ivanke pri Dunaji

Ak chceš trochu súkromia a aspoň na chvíľu vypadnúť z Bratislavy, navštív blízku dedinu Ivanku pri Dunaji, kde sa nachádza jazero Šutrovka. Lákadlom nielen pre domácich je čistá voda a počas letného obdobia otvorený aj bufet.

Zelená voda v Moste pri Bratislave

V Moste pri Bratislave nájdeš jazero Zelená voda, v blízkosti ktorého sa síce nenachádza žiadny bufet, no o to častejšie tu stretneš partie, ktoré si prišli opekať. Ak sa teda chystáš s partiou, toto je ideálne miesto. Nielen, že sa dobre najete, ale aj sa osviežite vo vode.

View this post on Instagram

Green up and down

A post shared by @ anny.thing on

Slnečné jazerá v Senci

Trochu ďalej od Bratislavy odporúčame navštíviť aj Slnečné jazerá v Senci. Areál je rozdelený na tri časti a nájdeš tu niekoľko bufetov či stánkov. Na výber máš aj z množstva letných športov a môžeš si dokonca zapožičať aj vodný bicykel či skúter.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie