instagram.com/maldives, zanzibarisland__

Tiež si vždy túžila po tom, aby si išla počas slovenskej zimy niekam do tepla k moru? Dovolenka v exotike láka stále čoraz viac ľudí.  Už len pri pohľade na tie dokonalé fotky a gýčové pláže s bielym pieskom a azúrovou vodou, by sme sa tam najradšej teleportovali.

Za teplom odišlo aj viacero známych Sloveniek, ktoré neraz schytali kritiku zo strany fanúšikov, aké je cestovanie momentálne nebezpečné. Opatrenia sa však dodržiavajú aj v exotických destináciách a často sa musíš aj niekoľkokrát nechať otestovať.

Ďalším plusom je, že ľudí na dovolenke je stále oveľa menej, preto sa v rezortoch nezdržiavajú hlava na hlave, ale sa roztrúsia a ty máš pocit, že sa tam nachádzaš sama. Ak teda túžiš po dovolenke, nemáš sa čoho obávať.

Keďže sa pravidlá a obmedzenia neustále menia, vždy si pred odchodom skontroluj aktuálnu situáciu v danej krajine. Zameraj sa najmä na to, či nemusíš ísť do karantény alebo či potrebuješ negatívny test, aby si si ho stihla včas vybaviť. Po návrate z dovolenky ťa na Slovensku čaká väčšinou domáca karanténa, pričom sa po piatich dňoch môžeš otestovať.

A ktoré destinácie sú momentálne na exotickú dovolenku najlepšie a zároveň najobľúbenejšie?

Zanzibar

Zanzibar je ideálnym miestom na oddych. Priezračná voda vhodná na potápanie a šnorchlovanie, lokálne tropické ovocie, ktoré sa nedá porovnať s tým, čo kupujeme v obchodoch. Obľúbenou je tiež návšteva rodného domu Freddieho Mercuryho.

Maldivy

Azúrovo modrá a priezračná voda je vhodná pre milovníkov potápania a šnorchlovania. Čaká ťa tu dokonalý oddych a relax. Odporúčame ti absolvovať výlety loďou na iné ostrovy.

Spojené arabské emiráty

Ak máš rada oddych, ale zároveň rada chodíš po obchodoch, Spojené arabské emiráty pre teba budú tie pravé. Mnoho dovolenkárov si vyberá práve Dubaj, v ktorom nehrozí, že by si si nudila. Prechádzka nočným Dubajom bude nezabudnuteľným zážitkom.

Dominikánska republika

V Dominikánskej republike sa nebudeš nudiť. Okrem relaxu na pláži môžeš šnorchlovať a potápať sa, prípadne objavovať krásu národných parkov. Na polostrove Samaná dokonca môžeš sledovať veľryby.

Kuba

Najväčší karibský ostrov ponúka stovku pláži. Absolvovať môžeš napríklad aj plávanie s delfínmi. Všade budú znieť rytmy salsy či rumby, ktoré rozhýbu tvoje boky. Bez ochutnávky pravého Mojita sa na Slovensko radšej ani nevracaj.

Maurícius

Ostrov Maurícius sa nachádza v Indickom oceáne a čakajú ťa na ňom nádherné pláže a tyrkysové more. Nájdeš tu tiež národný park alebo Múzeum cukru, ktoré odporúčame navštíviť.

Seychely

Seychely sa skladajú zo 41 ostrovov. K najznámejším patria Praslin, Mahé či Silhouette. Každý si tam príde na svoje. Nájdeš tam dokonalé pieskové pláže, ale môžeš tiež spoznávať pamiatky. Obľúbeným je tiež výlet do pralesa a pozorovanie najväčších suchozemských korytnačiek.

Thajsko

Thajsko ponúka množstvo destinácií, z ktorých si môžeš vybrať. K obľúbeným patria Phuket, Koh Samui, Krabii či samotný Bangkok. Okrem vylihovania na pláži môžeš spoznávať aj východnú kultúru a zaujímavé náboženské chrámy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie